ZaBIEGaj o FUNdusze – piknik europejski nad Maltą

Dobra zabawa, aktywność fizyczna i promocja Wielkopolski – tak można krótko opisać piknik europejski ZaBIEGaj o FUNdusze, organizowany co roku nad poznańskim Jeziorem Malta, którego tegoroczna edycja odbyła się 28 września.

Celem imprezy jest przede wszystkim popularyzacja wiedzy o funduszach europejskich, które wspierają rozwój naszego regionu oraz działających na jego obszarze firm. Odbywa się to jednak w atrakcyjnej formie biegu na dystansie 5 i 10 km wokół jeziora. Całość z profesjonalną obsługą, pomiarem czasu i nagrodami dla najlepszych zawodników. W tym roku okazja była wyjątkowa, jako że mija właśnie 15 lat odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej.

Zabiegaj o Fundusze

Również i my uczestniczyliśmy w wydarzeniu z naszym stoiskiem promocyjnym. Przez całą sobotę można było odwiedzić nasz namiot, zlokalizowany tuż obok startu i mety biegu. Wielkopolska Organizacja Turystyczna również jest beneficjentem funduszy europejskich. Bez ich udziału realizacja projektów rozwoju Szlaku Piastowskiego oraz Wielkiej Pętli Wielkopolski byłyby znacznie trudniejsza. Udział w imprezie to jednak nie tylko okazja do pokazania, jak wiele udało nam się zdziałać w ostatnich latach, ale przede wszystkim świetna okazja do promocji turystyki w Wielkopolsce.

Z racji charakteru wydarzenia najwięcej pytań mieliśmy oczywiście o turystykę aktywną – rowery, kajaki czy nordic walking, ale nie zabrakło też rozmów o atrakcjach na Szlaku Piastowskim, czy też pytań o najlepsze miejsca na grzyby.