Wielkopolska Nieoczywista z blogiem Ruszaj w Drogę

„Wielkopolska Nieoczywista” – taką nazwę otrzymał projekt współpracy pomiędzy nami a Ruszaj w Drogę – największym blogiem podróżniczym piszącym wyłącznie o Polsce. Przez cztery dni (4-7 kwietnia) wraz z Kasią i Maciejem, autorami bloga, zwiedzaliśmy południowo – zachodnią część Wielkopolski. Odwiedziliśmy Wolsztyn, Rakoniewice, Grodzisk Wielkopolski, Leszno, Osieczną, Rydzynę i Kościan. Były to dni bardzo napięte. Nasi goście mieli okazję między innymi obracać zabytkowy wiatrak, zobaczyć przyjazd parowozu na stację w Wolsztynie, poznać tajemnice wielokulturowego Leszna czy zobaczyć jedyną na świecie wieżę ciśnień, która służy jako obserwatorium astronomiczne.

Efektem wyjazdu jest obszerny przewodnik po tej części Wielkopolski, z którym można zapoznać się na stronie bloga Ruszaj w Drogę. To jednak nie wszystko. Cały czterodniowy wyjazd był na bieżąco relacjonowany i transmitowany na profilu na Instagramie. Powstały materiał można zobaczyć z archiwum instastories oraz w IGTV. Do tego na profilu Ruszaj w Drogę na Facebooku i na Twitterze pojawiły się liczne zdjęcia, często z równie wyczerpującymi komentarzami.

Już teraz możemy zdradzić, że to z pewnością nie jest ostatni wspólny projekt. Jeszcze w tym sezonie postaramy się zorganizować kolejny wyjazd w poszukiwaniu atrakcji Wielkopolski.