Targi ITB w Berlinie

Targi ITB w Berlinie to jedno z najważniejszych wydarzeń branży turystycznej na świecie. Dlatego też nie mogło i nas tam zabraknąć. W tym roku skupiliśmy się nie na ekspozycji, ale na szukaniu nowych kontaktów, inspiracji dla nowych działań promocyjnych, a przede wszystkim na zdobywaniu nowej, cennej wiedzy. W sumie uczestniczyliśmy w czterech warsztatach oraz dwóch panelach dyskusyjnych, skupiając się głównie na zagadnieniu e-marketingu i e-turyzmu, które niewątpliwie są przyszłością branży:

  1. Power of Community – more important than ever before (Siła społeczności – ważniejsza niż kiedykolwiek przedtem)
  2. Social media and authenticity – how do I present myself and on which channels? (Media społecznościowe I autentyczność  – jak prezentować się i na jakich kanałach).
  3. The digital destination (Cyfrowa destynacja)
  4. Social media – how will you generate reach in 2019 (Media społecznościowe – jak budować zasięgi w roku 2019)
  5. The power of video marketing (Siła wideomarketingu)
  6. Instagram and influencers – the overlooked challenge for destinations (Instagram i influencerzy – przeoczone wyzwanie dla destynacji)

Atrakcje turystyczne Wielkopolski były podczas targów ITB prezentowane w polskim pawilonie, na stoisku zorganizowanym przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną. Goście targowi mogli zapoznać się wydawanymi przez nas niemieckojęzycznymi materiałami oraz dowiedzieć się wszystkich najważniejszych informacji o naszym regionie.