Tour Salon 2019

Targi turystyczne Tour Salon to najstarsza i jedna z największych imprez targowych tego typu w Polsce. Są organizowane od 30 lat na Międzynarodowych Targach Poznańskich i przez ten czas zyskały spory prestiż i uznanie branży. Tegoroczny Tour Salon odbywał się w dniach 1-3 lutego i oczywiście nas również nie mogło tam zabraknąć. Ogółem w targach udział wzięło blisko 200 wystawców reprezentujących 16 krajów.

Jak co roku na targi przyjechaliśmy z naszym specjalnie zaprojektowanym, pełnowymiarowym stoiskiem utrzymanym w kolorach Szlaku Piastowskiego – białym i czerwonym. Jak zawsze towarzyszyli nam też licznie współwystawcy, którymi w tym roku byli:

  • Powiat gnieźnieński
  • Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego
  • Miasto Konin
  • Powiat Koniński
  • Organizacja Turystyczna Leszno Region
  • Hessen Agentur (Hesja – region partnerski Wielkopolski)

Przez trzy dni nasze stoisko w hali 7a odwiedziły tysiące osób. Jedni pytali o pomysły na weekend z dzieckiem, inni o szlaki rowerowe, a jeszcze inni – przychodząc prosto z targów Boatex – pytali o to, gdzie mogą popłynąć właśnie kupioną łodzią lub kajakiem. Poza naszym dzielnym zespołem oraz jak zawsze pomocnymi wolontariuszami gości targowych witał w tym roku Pepper – przyjazny humanoidalny robot, który opowiadał o Wielkopolsce, a nawet przeprowadzał konkursy. Za nasze wysiłki zostaliśmy docenieni, jako że w tym roku otrzymaliśmy nagrodę Acantus Aureus, przyznawaną najlepszym ekspozycjom targowym.

Tour Salon był także świetną okazję do premierowego zaprezentowania naszych najnowszych folderów i ulotek o Szlaku Piastowskim.