Jesteś tu: Turysta 2021 – Konferencja Turystyczna
konferencja turysta 2022 baner

O konferencji

Już 20 października 2022 roku zapraszamy do Poznania na ogólnopolską konferencję branżową TURYSTA 2022. Warto już teraz zarezerwować sobie ten dzień w kalendarzu i wziąć udział w jednym z największych i najdynamiczniej rozwijających się wydarzeń branżowych w Polsce. Jak co roku zadbamy o wyjątkowa atmosferę i najlepszych prelegentów. 
 

Do udziału zapraszamy wszystkich profesjonalistów branży turystycznej. Jeśli prowadzisz obiekt noclegowy, kreujesz wizerunek gminy czy zarządzasz atrakcją turystyczną – to konferencja specjalnie dla ciebie.

Konferencja Turysta 2022 to spotkanie osób, dla których turystyka to nie tylko pasja, ale też sposób na biznes lub na rozwój swojego regionu. W serii krótkich, nasyconych treścią wystąpień postaramy się pomóc lepiej zrozumieć współczesnego turystę, poznać jego oczekiwania i najlepsze kanały dotarcia do niego. Organizatorem wydarzenia jest Wielkopolska Organizacja Turystyczna.

Kontakt dla mediów

Wiktoria Szulc
Asystent ds. Promocji i PR
tel. +48 600 440 466
wiktoria.szulc@wot.org.pl

Poprzednie edycje

TURYSTA 2020

Takiego wydarzenia w wielkopolskiej turystyce nie było od dawna. Ponad setka osób na sali oraz kilkadziesiąt kolejnych uczestników śledzących na żywo transmisję online wzięło udział w zorganizowanej przez nas ogólnopolskiej konferencji TURYSTA 2020. Przez cały dzień, 6 października 2020 r, dziesięciu prelegentów w dynamicznych i pełnych konkretów wystąpieniach omawiało różne aspekty rozwoju branży turystycznej i wyzwania przed nią stojące.

Zgodnie z nazwą konferencji w centrum zainteresowania zawsze była osoba turysty. Tematami wystąpień były między innymi turystyka doświadczeń, nowoczesne metody komunikacji w branży turystycznej, zarządzanie markami turystycznymi, czy turystyka bez barier. Ważnym elementem był również panel dyskusyjny, w którym najwyższej klasy eksperci analizowali stan turystyki w Polsce w sytuacji pandemii. 

TURYSTA 2021

Edycja w roku 2021 poświęcona była w dużej mierze turystyce wiejskiej i agroturystyce oraz jej roli i przyszłości w Polsce. Nie zabrakło jednak innych wątków, a spektrum poruszanych tematów obejmowało również portale rezerwacyjne, turystykę dostępną czy kształtowanie marki miejsca. Wyjątkowo dynamiczna dyskusja podczas eksperckiego panelu dyskusyjnego rozgrzała widzów przed sesją plenarną, a na zakończenie konferencji w świat swoich podróży Polsce i na wspólne odkrywanie miejsc niezwykłych zabrał Jakub Porada.

 

Łącznie dziesięciu rewelacyjnych prelegentów wypełniło czas konferencji, która w tym roku przyciągnęła ponad stu uczestników. Dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału bezpośrednio, przygotowaliśmy transmisję online. Zapis konferencji dostępny jest cały czas na naszym kanale na platformie YouTube.

Kontakt

Monika Mozolewska
Specjalista ds. Promocji i PR
tel. 61 66 45 238
monika.mozolewska@wot.org.pl