Jesteś tu: Turysta 2020 – Konferencja Turystyczna
turysta 2021
KSOW + EU

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej ,,Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

O konferencji

  • Czego oczekuje współczesny turysta?
  • Dlaczego moi goście nie polecają nas znajomym?
  • Jak otworzyć się na nowe grupy turystów?
  • Czy hotel może być atrakcją turystyczną?
  • Dlaczego turyści chcą dotykać, wąchać i smakować?

Na te i inne pytania odpowiemy już  23 września podczas drugiej edycji ogólnopolskiej konferencji TURYSTA 2021, organizowanej w Poznaniu przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. Zapraszamy wszystkich profesjonalistów branży turystycznej. Jeśli prowadzisz obiekt noclegowy, kreujesz wizerunek miasta lub gminy czy zarządzasz atrakcją turystyczną – to konferencja specjalnie dla ciebie.

Zapisy

Jak się zapisać?

W tym roku udział w konferencji TURYSTA 2021 jest bezpłatny. Niezbędna jest jednak rejestracja swojego udziału w wydarzeniu, której można dokonać wyłącznie poprzez platformę rezerwacyjną Evenea.

Nasza konferencja odbywa się w tym roku w wyjątkowych warunkach pandemicznych. Dlatego też, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom oraz pozostać w zgodzie z obowiązującymi regulacjami  przygotowaliśmy trzy rodzaje biletów:

  • Bilet normalny dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 (80 miejsc)
  • Bilet normalny dla osób niezaszczepionych (20 miejsc)
  • Bilet imienny dla osób, które otrzymały indywidualne zaproszenie do udziału w konferencji (co obejmuje m.in. uczestników realizowanego projektu czy prelegentów)

Wejście na salę będzie możliwe jedynie dla posiadaczy biletu generowanego przez platformę rezerwacyjną, należy zatem mieć go przy sobie w postaci wydruku lub pliku zapisanego na smartfonie. Osoby, które otrzymały bilet dla osób zaszczepionych będą ponadto proszone o przedstawienie wraz z biletem dokumentu potwierdzającego otrzymanie pełnej dawki szczepionki, dopuszczonej do użytku na terenie Unii Europejskiej.

Miejsce

Miejsce konferencji

Konferencja TURYSTA 2021 po raz kolejny zostanie zorganizowana w prestiżowych i nowoczesnych wnętrzach hotelu Novotel Poznań Centrum. Na potrzeby wydarzenia przygotowana zostanie sala Berlin, którą mogliście Państwo odwiedzić podczas poprzedniej edycji.

novotel

Dojazd

Dojazd do hotelu Novotel Poznań Centrum jest niezwykle łatwy. Hotel znajduje się w centrum miasta, przy Placu Andersa 1, w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Królowej Jadwigi, stanowiącej część I razy komunikacyjnej Poznania.

Pieszo

Do hotelu można dojść pieszo z dworca kolejowego Poznań Główny, który jest oddalony o około 900 metrów (10-15 min.). Należy iść wzdłuż ulicy Towarowe, aż do przejścia podziemnego na skrzyżowaniu z ulicą Wierzbięcice, a następnie kierować się w dół ulicą Krakowską, przy której znajduje się wejście do obiektu.

Tramwajem

Z dworca można również dojechać komunikacją publiczną, korzystając z tramwajów numer 5, 6 , 10, 12, 18 i 92 (stan na 24 lipca) i wysiadając na przystanku Półwiejska. Aktualny rozkład jazdy dostępny jest na stronie ztm.poznan.pl.

Samochodem

Hotel znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie I razy komunikacyjnej Poznania, co zapewnia dobrą dostępność również samochodem. Organizator nie zapewnia miejsc parkingowych dla uczestników konferencji. Hotel posiada własny parking, jednak z ograniczoną liczbą miejsc. Najbliższe parkingi kubaturowe znajdują się w Starym Browarze (zaraz naprzeciwko hotelu) oraz pod Placem Wolności i pod Rondem Kaponiera. Możliwe jest również parkowanie na ulicy, jedank centrum miasta oraz sąsiednia dzielnica Wilda są objęte strefą płatnego postoju.

Mapa

Podsumowanie edycji 2020

Takiego wydarzenia w wielkopolskiej turystyce nie było od dawna. Ponad setka osób na sali oraz kilkadziesiąt kolejnych uczestników śledzących na żywo transmisję online wzięło udział w zorganizowanej przez nas ogólnopolskiej konferencji TURYSTA 2020. Przez cały dzień, 6 października, dziesięciu prelegentów w dynamicznych i pełnych konkretów wystąpieniach omawiało różne aspekty rozwoju branży turystycznej i wyzwania przed nią stojące.

Zgodnie z nazwą konferencji w centrum zainteresowania zawsze była osoba turysty. Tematami wystąpień były między innymi turystyka doświadczeń, nowoczesne metody komunikacji w branży turystycznej, zarządzanie markami turystycznymi, czy turystyka bez barier. Ważnym elementem był również panel dyskusyjny, w którym najwyższej klasy eksperci analizowali stan turystyki w Polsce w sytuacji pandemii. 

Organizator

logo wot

Wielkopolska Organizacja Turystyczna

Kontakt

Monika Mozolewska
Specjalista ds. Promocji i PR
tel. 61 66 45 238
monika.mozolewska@wot.org.pl

Odwiedź portal KSOW- http://ksow.pl i zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.