Certyfikacja punktów IT przedłużona do końca kwietnia

Jak informuje Polska Organizacja Turystyczna, w związku z nadal trwającą sytuacją pandemiczną w Polsce, zostaje przedłużona do dnia 30 kwietnia ważność certyfikacji punktów i centrów informacji turystycznej. Kolejna edycja certyfikacji informacji turystycznej w formule aplikacji internetowej jest planowana na I kwartał 2021 roku. O dokładnych terminach będziemy informować w kolejnych wiadomościach, kiedy tylko dostępne będą nowe, bardziej szczegółowe informacje.

Ostatnia certyfikacja miała miejsce w roku 2018 (certyfikaty wydane z początkiem 2019 roku) i objęła 16 punktów Informacji Turystycznej w Wielkopolsce. W międzyczasie, w związku ze zmianami organizacyjnymi status certyfikowanego PIT stracił obiekt działający na lotnisku Poznań-Ławica. Poza tym przypadkiem, wszystkie wydane certyfikaty zachowują swoją ważność.

Dostępne są także zaktualizowane kryteria oceny punktów informacji turystycznej oraz regulamin samej certyfikacji. Zawierają one niezbędne zmiany, wynikające z zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, jak również uwzględniają zmiany technologiczne, jakie zaszły na przestrzeni ostatnich lat. Można się z nimi zapoznać na stronie POT.

Certyfikacja Informacji Turystycznej w Polsce została wprowadzona w 2010 roku. Stanowi ona ważny element realizowanej przez Polską Organizację Turystyczną polityki zarządzania jakością standardu Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Certyfikacja odbywa się w regularnych interwałach co 2 lata i jest realizowana we współpracy z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi. Dla nas zawsze było to bardzo istotne narzędzie rozwoju usług turystycznych w Wielkopolsce oraz promowania najwyższych standardów w obsłudze turystów odwiedzających nasz region. Certyfikowane obiekty informacji turystycznej mogą zawsze liczyć na szerokie wsparcie ze strony WOT, w tym dostęp do naszych materiałów promocyjnych, udział w wydarzeniach oraz szkoleniach – z których wiele jest projektowanych specjalnie pod potrzeby pracowników informacji turystycznej.