2021: Trendy w podróżowaniu

Globalna pandemia miała wielki wpływ na wiele aspektów naszego życia, w tym podróże. One również ulegną zmianie. Zadajemy sobie wiele pytań – kiedy należy powrócić do ponownego podróżowania, czy da się to robić bezpiecznie i jaki będzie nasz sposób podróżowania po pandemii. Przedstawiamy kilka trendów na ten rok.

Wzbudzanie zaufania

Ludzie będą podróżować tylko wtedy, gdy uznają, że jest to bezpieczne. Będą wymagać przejrzystości w tej kwestii. 73 % podróżujących w Singapurze zauważa, że zarezerwuje określone zakwaterowanie tylko wtedy, gdy będzie jasne, jakie obowiązują tam zasady dotyczące zdrowia i higieny. Usługodawcy będą musieli być w stanie zaprezentować wdrożone przez siebie środki oraz to, czy spełniają normy bezpieczeństwa.

Zapewnienie większej elastyczności

Około 53 % podróżujących w Singapurze deklaruje, że przy planowaniu następnej podróży wybierze zakwaterowanie z możliwością rezygnacji. 42 % liczy na elastyczność w zmianie daty bez naliczania opłat. Elastyczność ofert będzie bardzo istotna. Z pewnością może przyciągnąć gości i złagodzić ich obawy wynikające z niepewnej sytuacji. Branża będzie musiała się zjednoczyć, aby zareagować i zaoferować głębszą wartość, lepszy wybór, większą elastyczność i przejrzystość, a także bardziej przemyślane propozycje dla przyszłych podróżników, analizujących wydatki w 2021 r. i później.

Podróż połączona z pracą

Obserwuje się wzrost liczby cyfrowych nomadów. Ludzie tęsknią za zmianą scenerii, a podróżujący służbowo wydłużają swoje podróże. W rzeczywistości ponad połowa podróżujących do Singapuru (59 %) stwierdziła, że ​​skorzystałaby z okazji by przedłużyć każdą podróż służbową. Na znaczeniu zyskają miejsca, które są przyjazne do pracy, oferują bezpłatne Wi-Fi i odpowiednie przestrzenie do pracy.

Patrząc w przyszłość, branża turystyczna musi nadal pozostawać elastyczna, przyjmując bardziej zrównoważony sposób myślenia, wspierając odbudowę społeczności lokalnej i kontynuując ewolucję, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom podróżnych, z naciskiem na zdrowie i bezpieczeństwo.

 

Na podstawie: https://www.ttgasia.com/2020/11/24/beyond-2020-four-imperatives-for-travel-recovery/