Zagraniczne targi turystyczne

ITB w Berlinie, 9-13 marca 2011

Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB to największe i jedne z najważniejszych światowych imprez turystycznych. W roku 2011 Polska jest krajem partnerskim ITB.

Niemcy są dla polskiej turystyki najważniejszym rynkiem zagranicznym. Wg szacunków Instytutu Turystyki do Polski przyjeżdża rocznie ok. 5 mln turystów niemieckich (w roku 2008 4,8 mln), co stanowi ponad 35% wszystkich turystów zagranicznych odwiedzających nasz kraj.

Według badań wspomnianego wyżej F.U.R, Polska już od kilku lat znajduje się w grupie dziesięciu najbardziej ulubionych zagranicznych destynacji urlopowych Niemców, zajmując w niej 8. miejsce między takimi potentatami jak Hiszpania, Włochy, Austria, Francja i Grecja. Ta ósma pozycja dotyczy tylko głównego wyjazdu wakacyjnego. Analiza preferencji dla drugiego lub dalszego urlopu w roku umieszcza Polskę w 2008 roku już na 5. miejscu (przed Szwajcarią, Holandią i Francją).

Źródło: Polska Organizacja Turystyczna

Samorządy i branża turystyczna z Wielkopolski zainteresowana udziałem w targach proszona jest o kontakt z Działem Promocji Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej: tel. 61 66 45 258, e-mail: promocja@wot.org.pl

 

Pozostałe