Zagraniczne targi turystyczne

ITB Berlin 2018

Nazwa

Za nami pięć intensywnych dni, w czasie których gościliśmy na najważniejszej imprezie dla branży turystycznej w Europie – targach ITB w Berlinie. W dniach 7 do 11 marca na terenie berlińskich targów – Messe Berlin prezentowały się miasta, regiony i firmy turystyczne z całego świata. Nasze stoisko zostało zorganizowane we współpracy z PLOT – Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną w ramach szerszego Polskiego Stoiska Narodowego.

Jak zawsze do naszych zachodnich sąsiadów pojechaliśmy profesjonalnie przygotowani i wyposażeni zarówno w wiedzę, jak i nasze wysokiej jakości publikacje. Rynek niemiecki wciąż pozostaje jednym z głównych źródeł ruchu turystycznego w Wielkopolsce, aczkolwiek targi ITB to także okazja do nawiązania kontaktów z przedstawicielami touroperatorów w zasadzie ze wszystkich kontynentów.

Warto wspomnieć, że polskie stoisko zostało nagrodzone w kategorii najlepszego wystawcy z państw europejskich. Nagrodę tą przyznaje od osiemnastu lat Cologne Business School. Nagrodę wręczono 11 marca podczas gali w Palais im Funkturm.

Targi ITB to impreza na najwyższym poziomie i wyjątkowo prestiżowa. Podczas gali otwarcia obecna była Kanclerz Niemiec dr Angela Merkel oraz władze Berlina i landu Meklemburgia – Pomorze Przednie, który był regionem partnerskim tegorocznej edycji. Polskie stoisko odwiedzili m.in. Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka oraz Podsekretarz Stanu Dariusz Rogowski, jak również Prezes POT Robert Andrzejczyk. Na nasze wielkopolsko-poznańskie stoisko zawitał z kolei Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta Poznania.

 

Pozostałe