Zagraniczne targi turystyczne

HISWA BOAT SHOW w Amsterdamie

W dniach 16-20 marca 2016 roku odbyła się już 61 edycja Targów HISWA BOAT SHOW w Amsterdamie. Wskazane targi odwiedziło ponad 40 tys. osób. Wielkopolska Organizacja Turystyczna już po raz czwarty zaprezentowała markowy i często nagradzany produkt turystyczny - Wielką Pętlę Wielkopolski.
 
Dzięki stoisku z motywem nawiązującym do turystyki wodnej uczestnicy targów poznali region oraz promowany produkt w zupełnie nowym wymiarze. Główny wystrój stoiska o powierzchni 15 m2 stanowiła duża mapa Wielkiej Pętli Wielkopolski w kształcie koła dostępna dla Zwiedzających.  Oferta wzbogacona i uzupełniona została o profesjonalnie przygotowane wydawnictwa nt. Wielkiej Pętli Wielkopolski takie jak Przewodnik nawigacyjny po Wielkiej Pętli Wielkopolski, Atrakcje turystyczne Wielkiej Pętli Wielkopolski oraz Mapa Wielkiej Pętli Wielkopolski. Ponadto na stoisku znajdowały się informacje nt. regionu, wśród których największym zainteresowaniem cieszyły się Atrakcje turystyczne Wielkopolski, Kuchnia Wielkopolski, Turystyka aktywna oraz Historyczny Poznań.
 
Zapytania zwiedzających dotyczyły głównie możliwości żeglugi na obszarze Wielkiej Pętli Wielkopolski, a w tym ograniczenia związane z  dostępem do śluz, poziomem wody, wielkości jednostek możliwych do opłynięcia pętli, opłatami oraz stanem marin i przystani na szlaku. Były również pytania praktyczne, m.in. o odległość i sposób dotarcia na szlak od strony Berlina,  możliwości tankowania, noclegów, cumowania i wypożyczania sprzętu pływającego na obszarze Wielkiej Pętli Wielkopolski.
 
W dniu 18 marca (piątek) na stoisku promocyjnym regionu odbyła się dodatkowa promocja Wielkiej Pętli Wielkopolski wraz z poczęstunkiem związanym z kuchnią regionalną. Na spotkanie zaproszono branżę oraz lokalne, regionalne i krajowe media.

 

Pozostałe