Napisali o Wielkopolsce

WPW w Monitorze

Przeczytajcie ciekawy artykuł na temat Wielkiej Pętli Wielkopolski, który ukazał się w sierpniowym „Monitorze Wielkopolski”. To parę fragmentów:

„Szlak wodny WPW prowadzi m.in. przez Wielkopolski Park Narodowy i 5 parków krajobrazowych. Z pokładu statku wycieczkowego, łodzi czy kajaka można podziwiać nie tylko przyrodę, ale również zabytki”.

„Prawdziwą perełką jest największa i najnowocześniejsza marina w tej części Wielkopolski, która znajduje się w Ślesinie. Zainstalowano w niej m.in. dźwig do wodowania statków. Ślesińska marina, uhonorowana Nagrodą Przyjaznego Brzegu na warszawskich targach „Wiatr i Woda”, jest jednym z najlepszych dowodów na to, jak bardzo poprawiła się oferta turystyczna nad wielkopolskimi akwenami.”

„Złotowskie jeziora zawsze były wyjątkowo piękne, ale brakowało w mieście lepszej infrastruktury. Kiedyś mi to może nie przeszkadzało, ale świat się zmienia. Dziś oczekuję trochę więcej komfortu i nieco urozmaicenia. Dziś Złotów to nie jest tylko miejsce, do którego wpadam na parę godzin. Lubię zostać tu na cały weekend i zresetować się.” – mówi pani Magda z Piły.

„W zmodernizowanym kompleksie rekreacyjno-sportowym Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim oprócz piaszczystej plaży nad sztucznym zbiornikiem wodnym do dyspozycji jest m.in. park linowy i park olbrzymich owadów. (…) Park linowy, a właściwie „Park Przygód” to unikatowy obiekt, dzięki któremu można urozmaicić pobyt nad jeziorem”. „Kiedyś myśleliśmy, że podobne miejsca są tylko daleko stąd, ale okazuje się, że ciekawie czas można spędzić również niedaleko od domu. To miejsce odwiedziliśmy po raz pierwszy 3 lata temu. Od tej pory przyjeżdżamy tu kilka razy w roku” – mówi pani Ania z Kalisza.

Źródło: "Monitor Wielkopolski"/ sierpień 2016 str. 13

Czasopismo w nakładzie 170 tysięcy egzemplarzy dystrybuowane jest wraz z „Głosem Wielkopolskim”, „Gazetą Wyborczą” oraz tygodnikami lokalnymi. Bezpłatne egzemplarze wykładane są również na kilkudziesięciu specjalnych stojakach, m.in. w siedzibie samorządu województwa, na terenie Portu Lotniczego Poznań-Ławica, poznańskiego PKS, muzeach w Szreniawie czy Lednicy.

 

Do pobrania


Pozostałe