Napisali o Wielkopolsce

Z cyklu: Artykuły o Wielkiej Pętli Wielkopolski i Szlaku Piastowskim w Niemczech

Podróże studyjne dla niemieckich dziennikarzy w 2015 roku przyniosły oczekiwany rezultat. Ekwiwalent reklamowy publikacji osiągnął rekordową wartość 22 mln euro!!! Takie informacje dotarły do nas z berlińskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej. A to wybrane artykuły dotyczące Wielkiej Pętli Wielkopolski, Szlaku Piastowskiego i Poznania.

„Stundenlang allein” - dziennik „Der Teckbote” (24.07.2015)

Zachęta do odkrywania Polski poprzez prawie siedemnastokilometrowy szlak Wielkiej Pętli Wielkopolski, dzięki któremu można godzinami cieszyć się naturą. Spokój, relaks, idylliczny krajobraz. Poprzez system regulujący przepływ wody mamy pewność, że głębokość rzek i kanałów w krytycznych momentach nie spadnie poniżej 60 centymetrów. Swobodnie przez cały szlak mogą przepłynąć nawet barki mieszkalne o niskim zanurzeniu. Jak się tu dostać? Północna część Pętli wchodzi w skład Międzynarodowej Drogi Wodnej E70!

 

„Hausbootrevier für Entdecker” - „ARCD Clubmagazine Auto&Reise” (majowe wydanie)

Odrestaurowane śluzy i nowoutworzone mariny otwierają przed urlopowiczami nowe, fascynujące możliwości wypoczynku na drogach wodnych zachodniej Polski. Rainer Heubeck w wodnym raju położonym prawie 200 km na południe od Berlina! Za autorem warto dodać, że Pętla już w latach międzywojennych była niezwykle popularna, a teraz jest na nowo odkrywana. Większość Niemców wybiera jednak Mazury, choć tam wszystko wygląda podobnie w odróżnieniu od urozmaiconego, zmieniającego się wielokrotnie krajobrazu na trasie Wielkiej Pętli Wielkopolski. Nic tylko zmienić przyzwyczajenia i wypłynąć.

 

„Die Fahrt ist das Ziel” w dziennikach „Trostberger Tagblatt” (12.09.2015), „Passauer Neue Presse” (12.09.2015) i „Reichenhaller Tagblatt” (15.09.2015)

Pochwała dwóch doświadczonych kapitanów Włodzimierza „Włodka” Klimczaka i Andrzeja Nieczuja-Urbańskiego pływających na barce turystycznej „Marzenie Admirała” i to własnoręcznie zbudowanej! Opowieści o ulubionych miejscowościach, Warcie, zamkach i prastarych słowiańskich dębach Lech, Czech i Rus w pakiecie! Do tego parę cennych informacji jak dojechać, gdzie przenocować i wynająć łódź.

 

„Posens Geschichte begann auf der Dominsel” dziennik „Aachener Zeitung?”? (25.04.2015)

Poznań może powoli konkurować z Gdańskiem i Krakowem. Sławny ze swoich słodkich rogali, a co wspólnego ma z Angelą Merkel? Zgodnie z tytułem „Poznańska historia rozpoczęła się na Ostrowie Tumskim”, znajdziemy tu też sporo informacji o pierwszym Piaście i początkach państwa polskiego, z zachętą do odwiedzenia Bramy Poznania - nowoczesnego wejścia w czas Mieszka.

 

„Poznan ist Polens große unbekannte Perle”, czyli Poznań jako nieznana perła Polski, „Poznan - Polens große Unbekannte”, czy nawet „Unbekanntes Poznan” - nieznany Poznań… staramy się aby takich tytułów było coraz mniej organizując choćby wizyty studyjne dla dziennikarzy i blogerów. Publikujcie zdjęcia z tagiem #wielkopolska, niech świat w myśl naszego hasła zobaczy „Wielką historię. Wielką przygodę”!


Pozostałe