Krajowe targi turystyczne

Dożynki Wielkopolskie 2018

W niedzielę 26 sierpnia wzięliśmy udział w 20. Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynkach Wielkopolskich nad poznańską Maltą. Tegoroczne, jubileuszowe dożynki współorganizowane były przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań oraz Archidiecezję Poznańską, która obchodzi w tym roku 1050-lecie arcybiskupstwa. Święto rolników to ważne wydarzenie, które gromadzi wielu mieszkańców regionu. Tak się stało i tym razem.

Wśród licznych stoisk nie zabrakło stoiska WOT – jak zawsze profesjonalnie przygotowanego - na którym odwiedzający mogli znaleźć foldery o regionie oraz materiały naszych partnerów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się te dotyczące Wielkiej Pętli Wielopolski oraz miejsc związanych ze Szlakiem Piastowskim.

Program dożynek obejmował uroczystości oficjalne oraz mszę. Nie zabrakło również tradycyjnego obrzędu dożynkowego i części artystycznej m.in. z wieczornym koncertem zespołu Bajm. Przez cały dzień można było spróbować lokalnych i regionalnych wyrobów oraz zajrzeć na stoisko dożynkowej wystawy. Było smacznie, kolorowo i wesoło. Mamy nadzieję, że rozdane materiały i rozmowy przyczynią się do wielu inspirujących podróży.

Pozostałe