Konkursy

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej

Nazwa

Miło nam poinformować, że właśnie ruszyła 15 edycja Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, który co roku wyłania najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne dla turystów produkty turystyczne. Celem konkursu jest wspieranie ich dalszego rozwoju oraz promocja. Przyznany Certyfikat jest świadectwem jakości, dlatego bardzo gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie.

Certyfikaty POT przyznawane są w 3 formach:

  •  Certyfikat POT
  • Złoty Certyfikat POT
  • Certyfikat Internautów

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT jest organizowany przez Polską Organizację Turystyczną, przy współudziale ROTów, w tym oczywiście również Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. Składa się on z dwóch  etapów: regionalnego oraz ogólnopolskiego. Organizatorem etapu regionalnego jest Wielkopolska Organizacja Turystyczna, która za pośrednictwem powołanej kapituły będzie odpowiedzialna za wyłonienie jego zwycięzców.

Zgłoszenia do etapu regionalnego będą przyjmowane za pośrednictwem aplikacji internetowej dostępnej pod adresem www.konkurs.pot.gov.pl. Każda kandydatura musi zawierać szczegółowy opis produktu, a także zdjęcia. Korzystanie z aplikacji konkursowej wymaga rejestracji w systemie.

Produkty turystyczne mogą być zgłaszane do konkursu przez Polską Organizację Turystyczną, Regionalne i Lokalne Organizacje Turystyczne, samorządy, instytucje, przedsiębiorców oraz fundacje.

W ramach Konkursu przyjmowane będą zgłoszenia w pięciu kategoriach:

  • Wydarzenie cykliczne
  • Pakiet usług turystycznych
  • Obiekt
  • Szlak
  • Obszar

Jedynym wymogiem formalnym stawianym produktom zgłaszanym do Certyfikatu POT jest konieczność istnienia na rynku nie krócej niż przez okres dwóch lat. O Złoty Certyfikat ubiegać się mogą jedynie produkty już nagrodzone Certyfikatem POT i to nie wcześniej niż 5 lat od otrzymania tego wyróżnienia.

Spośród zgłoszonych produktów wspomniana wcześniej regionalna kapituła konkursowa wyłoni maksymalnie czterech laureatów, którzy wezmą następnie udział w etapie ogólnopolskim. Trzech z nich walczyć będzie o Certyfikat POT oraz o Certyfikat Internautów, natomiast jeden otrzyma nominację do Złotego Certyfikatu POT.

Nagrodą główną w Konkursie dla produktu turystycznego, który został wyróżniony Złotym Certyfikatem, będzie zrealizowanie przez POT krajowej kampanii promocyjnej w roku 2018, o wartości nie mniejszej niż 100 000 PLN. Produkty turystyczne wyróżnione Certyfikatem POT (w tym Certyfikat Internautów), zostaną włączone w wybrane działania promocyjne prowadzone przez POT na rynku krajowym oraz rynkach objętych działaniami Zagranicznych Ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej.

Regulamin konkursu można pobrać ze strony Polskiej Organizacji Turystycznej

 

Pozostałe Konkursy