Aktualności

Informacja nt. wystąpienia promocyjnego Wielkopolski na targach GLOB 2012 w Katowicach

W dniach od 30 marca do 01 kwietnia 2012 r. odbyły się XVIII Międzynarodowe Targi Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego "GLOB 2012" w Katowicach. W tym roku blisko 300 wystawców ze wszystkich zakątków Polski i z zagranicy; Belgii, Czech, Dominikany, Francji, Gruzji, Indonezji, Litwy, Maroka, Norwegii, Rumunii, Słowacji, Tunezji, Turcji, Węgier i Polski – zaprezentowało swoją ofertę turystyczną. Prezentowane oferty skierowane były zarówno do indywidualnego, jak i zbiorowego klienta. Regionem Partnerskim katowickich targów turystycznych było Podkarpackie, a Partnerem Regionalnym sąsiadujące z Katowicami Siemianowice Śląskie. Trzydniowy program imprezy urozmaiciły liczne pokazy artystyczne, m.in. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, czy występ aktorów Joanny Bartel oraz Tadeusza Chudeckiego.
GLOB jako największe na południu kraju targi turystyczne, przyciągnęły wielu turystów z Aglomeracji Śląskiej, liczną grupę specjalistów, w tym przewodników i organizatorów wycieczek oraz uczniów szkół turystycznych z obszaru Śląska.
Wielkopolska Organizacja Turystyczna po raz kolejny była organizatorem stoiska regionalnego o powierzchni 30 mkw., które zostało zaprojektowane i przygotowane  w ramach  projektu współfinansowanego przez Unię Europejską pn.”Kompleksowa Promocja Wiodących Produktów Turystycznych Wielkopolski„ w ramach Regionalnego Wielkopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Partnerami Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej przygotowującej stoisko regionalne były: Miasto Poznań i Powiat Poznański oraz Miasto Konin i Powiat Koniński, którzy również przygotowali szereg atrakcji dodatkowych dla odwiedzających.

Wielkopolska Organizacja Turystyczna zdobyła dyplom za zajęcie III miejsca w konkursie „Globalny Format 2012” za „Serię wydawnictw Weekend w, Piłki Euro 2012”. Dyplom stanowi uhonorowanie oferty wydawniczej Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej zaprezentowanej podczas XVIII Międzynarodowych Targów Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego "GLOB 2012" w Katowicach. Jury oceniało oryginalność i różnorodność form promocji produktów turystycznych.
  Mieszkańcy Aglomeracji Śląskiej chętnie zapoznawali się z wydawnictwami dotyczącymi turystyki aktywnej – szlaków rowerowych, wypoczynku rodzinnego oraz możliwości skorzystania z ofert gospodarstw agroturystycznych Wielkopolski. Z dużym zainteresowaniem spotkały się serie wydawnictw nt. produktów turystyki kulturowej m.in. „Zabytki wielkopolskich miast i miasteczek”, „Szlak zamków, pałaców i dworów”, „Muzea w obiektach zabytkowych”, „Wielkopolska piastowska – szlak piastowski”, „Szlak budowli i kościołów drewnianych”, „Szlak zabytków techniki w Wielkopolsce” oraz wyróżnione w konkursie „Globalny Format 2012” foldery produktów turystycznych Wielkopolski opracowane w formie graficznej jako piłki nawiązujące do imprezy EURO 2012.
Targi odwiedzali turyści w każdym wieku i o rozmaitych zainteresowaniach. Licznie reprezentowani w Katowicach przewodnicy, organizatorzy wycieczek i tour operatorzy poszukiwali szczegółowych informatorów, map i przewodników. Turyści indywidualni, pozytywnie zaskoczeni bogatą ofertą wydawniczą Wielkopolski mogli liczyć na pełną informację i wybór najodpowiedniejszych wydawnictw.
Dla odwiedzających przygotowano codziennie konkursy na rowerze treningowym. Nagrody w postaci gadżetów rowerowych od Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej ucieszyły osoby uczestniczące w konkursach, zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych.
W czasie tragów GLOB 2012 gościem stoiska Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej był Pan Henryk Kuśmirek - Członek Zarządu WOT, Kierownik Wydziału Kultury, Sporu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Konina.

Pozostałe aktualności