Aktualności

Projekt Turystyczny "Partnerstwo-Odra"

Nazwa

Dnia 8 marca br. podczas Międzynarodowej Giełdy Turystycznej ITB w Berlinie odbyła się konferencja prasowa prezentująca projekt turystyczny „Partnerstwo- Odra”. Główne założenie projektu to kooperacja w dziedzinie turystyki, która wzmocni regiony po obu stronach granicy.

Przed rokiem z inicjatywy miasta Berlina doszło do rozpoczęcia współpracy pomiędzy ekspertami polskimi i niemieckimi. Projekt obejmuje cztery niemieckie kraje związkowe - Meklemburgię-Pomorze Przednie, Brandenburgię, Berlin i Saksonię – oraz cztery województwa w Polsce: Zachodniopomorskie, Lubuskie, Wielkopolskę i Dolny Śląsk. Od tego czasu odbywają się regularne spotkania partnerskie mające na celu przeprowadzenie akcji dystrybucyjno - marketingowych, rozwoju nowych projektów i działań lobbistycznej. Pierwszym wynikiem tej współpracy jest transgraniczna mapa turystyczna, która pojawiła się po raz pierwszy właśnie na ITB. Pod hasłem: „Granice dzielą – Odra łączy“ mapa nie ukazuje granic państwowych, lecz stwarza turystom możliwość szybkiej orientacji w całym Regionie Nadodrzańskim. Mapa prezentuje region wraz z jego największymi atrakcjami turystycznymi i jest optymalną podstawą do planowania urlopu. Jest także idealnym narzędziem dla touroperatorów planujących nowe programy. 
Należy zaznaczyć, iż ważnymi kamieniami milowymi dla wzmocnienia dynamiki ruchu turystycznego w Regionie Nadodrzańskim i zwiększenia wymiany turystów pomiędzy obydwoma krajami będą takie wydarzenia jak:
-    otwarcie 3 czerwca 2012 roku nowego lotniska Berlin Brandenburg (BER)
-    Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w Polsce odbywające się w Poznaniu i Wrocławiu.
-    Połączenie autostradą A2 Berlina z Warszawą.

 

Pozostałe aktualności