Aktualności

Informacja nt. wystąpienia promocyjnego Wielkopolski na Międzynarodowych Targach Poznańskich Aktywni 50+" w Poznaniu 2012

Tegoroczna, już trzecia edycja targów Aktywni 50+, które odbyły się w dniach 17-18 marca 2012 r. w Poznaniu zgromadziła jeszcze więcej odwiedzających niż rok wcześniej, czyli ponad 3,5 tys. osób. Gwarno było na stoiskach, scenach sportowych, pełne były salki warsztatowe, a publiczność wypełniała salę koncertową po brzegi.

Również na stoisku Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej panowało bardzo duże zainteresowanie. Wielkopolska zaprezentowała atrakcje turystyczne regionu, które skierowane są praktycznie do każdej grupy wiekowej, w tym do osób w wieku dojrzalym. Warto zaznaczyć, iż są to pierwsze w Polsce targi zorganizowane z myślą o pokoleniu ludzi dojrzałych. Pokazały, że dla tysięcy poznaniaków i Wielkopolan „Aktywni 50+” to idea odpowiadająca ich potrzebom.
Odwiedzający targi najczęściej sięgali po foldery z serii produktów turystyki kulturowej (w szczególności „Szlak pałaców, zamków i dworów”), folder „Kuchnia wielkopolska" „Szlaki rowerowe w Wielkopolsce” oraz „Mapa atrakcji kulturowych Wielkopolski”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wydawnictwa Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej („Szlakiem Mazurka Dąbrowskiego” „Szlakiem Powstania Wielkopolskiego”, ”Śladami II Wojny Światowej”).
Wiele zapytań zwiedzających dotyczyło bazy gospodarstw agroturystycznych na terenie województw oraz w jakim sposób zagospodarować wolny czas podczas weekendu gdzie z pomocą przychodziły nasze wydawnictwa „Weekend w…”
Uatrakcyjnieniem stoiska Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej był rower górski z zamontowanym trenażerem dzięki czemu zwiedzający mogli spróbować swoich sił i wystartować w konkursie, w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody związane z turystyką rowerową.
Partnerami WOT były następujące samorządy i podmioty: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Gmina Miejska Wągrowiec, Gmina Nowe Miasto nad Wartą, Organizacja Turystyczna Leszno-Region, Poznańskie Towarzystwo Agroturystyczne, Pałac Baborówko.

Pozostałe aktualności