Aktualności

Wielkopolska na targach ITB 2012 w Berlinie

Nazwa

    Wielkopolska Organizacja Turystyczna jest organizatorem wystąpienia regionalnego na  Międzynarodowej Giełdzie Turystycznej ITB’2012 w Berlinie, która odbędzie się w dniach 7 – 11 marca 2012 roku.
ITB w Berlinie jest największą imprezą targową na świecie promującą turystykę. Co roku udział bierze ponad 11.000 wystawców ze 186 krajów. Powierzchnia wystawiennicza to az 160.000 m², a liczba odwiedzających w 2011 roku przekroczyła 170.000 osób.
Niemcy są dla polskiej turystyki najważniejszym rynkiem zagranicznym. Główne cele wizyt w Polsce turystów niemieckich stanowią typowe wyjazdy turystyczne, kulturowe z poznawaniem zabytków, odwiedziny, wyjazdy zdrowotne, wizyty związane z prowadzeniem interesów firmy, kongresy, targi i wystawy. Do rozwijających się produktów turystycznych należą: turystyka aktywna (rowery, jazda konna, sporty wodne), rekreacyjna i specjalistyczna, turystyka kulturowa i miejska (zwiedzanie dużych miast, imprezy kulturalne), turystyka przygraniczna, turystyka na terenach wiejskich - wczasy wypoczynkowe dla rodzin z dziećmi, wyjazdy młodzieży w oparciu o tanią bazę noclegową oraz turystyka lecznicza i wellness & spa. Oficjalnym krajem partnerskim  tegorocznych Targów ITB’ 2012 jest Egipt.
    

   Polskie Stoisko Narodowe zlokalizowane będzie w hali 15.1 kompleksu wystawienniczego Messe Berlin.
    Stoisko Wielkopolski będzie zorganizowane przez Wielkopolską Organizację Turystyczną w ramach Polskiego Stoiska Narodowego. Wielkopolska zaprezentuje 3 produkty turystyczne: turystykę aktywną, kulturową oraz – produkt „Statkiem na EURO ‘2012”. Wizualizację naszego regionu stanowić będą duże fotogramy prezentujące w/w produkty oraz turystyczne logo Wielkopolski wraz z hasłem „Wielka historia. Wielka przygoda”.

   W ramach poszczególnych stanowisk informacyjnych Wielkopolska zaprezentuje szeroką ofertę wydawniczą przygotowaną dla gości ITB. Dotyczyć ona będzie możliwości aktywnego wypoczynku na terenie województwa – tras rowerowych, spływów kajakowych, turystyki wodnej na rzekach i jeziorach. Kolejną mocną stroną oferty Wielkopolski będzie promowana na rynku niemieckim turystyka kulturowa - zabytki wielkopolskich miast i miasteczek, szlaki turystyczne nawiązujące do naszej bogatej historii, w tym Szlak Piastowski.
    Na stoisku Wielkopolski odwiedzający poznać będą mogli przykład zastosowania nowych technologii w turystyce – kody QR. Obsługa stoiska będzie demonstrować, jak za pomocą przenośnych urządzeń elektronicznych można szybko dotrzeć do konkretnej informacji z zakresu turystyki w Wielkopolsce.
Do udziału w tegorocznej promocji swoje produkty turystyczne zgłosiły  następujące podmioty: Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Miasto Czarnków, Gmina Drawsko, Gmina Rawicz, Organizacja Turystyczna Leszno-Region, a branże reprezentować będą: Kompleks Olandia, Hotel Poznański z Lubonia oraz Hotel Olympic z Wronek.
             

   Dodatkowym działaniem promocyjnym będą degustacje regionalnego produktu - piwa noteckiego oraz konkursy przeprowadzane na rowerze z trenażerem a także konkursy na temat atrakcji turystycznych Wielkopolski i możliwościach wypoczynku w naszym regionie. Do wygrania są pobyty weekendowe w atrakcyjnych hotelach ufundowane przez członków WOT oraz gadżety.
Stoisko odwiedzą przedstawiciele samorządów Wielkopolski oraz dziennikarze mediów krajowych i zagranicznych.
Wielkopolska uczestniczyć będzie w dniu 8.03.2012r w Networkingu organizowanym dla prasy i organizatorów turystyki w ramach projektu Partnerstwo Odra jako jeden z 4 polskich i 4 niemieckich regionów – uczestników tego ponadregionalnego i międzynarodowego projektu.
Na osobnym stoisku miast – gospodarzy EURO 2012 zaprezentuje się Miasto Poznań, wzbogacając ofertę dla miłośników sportu pokazem wypieku i degustacją rogali świętomarcińskich.
Prezentacja walorów turystycznych Regionu Wielkopolski  podczas ITB’2012 w Berlinie jest elementem realizacji projektu „Kompleksowa promocja wiodących produktów turystycznych Wielkopolski” współfinansowanym ze środków UE.

       

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------Lokalizacja:            Pawilon 15.1 stoisko nr  20
Adres targów:        Messegelände Berlin, ICC Berlin
                Messedamm 22
                D- 14055 Berlin
Termin:            7-11 marca 2012r.
                ( środa i czwartek ) są dniami zamkniętymi dla branży.
Godziny otwarcia:        codziennie od 10.00 d0 18.00
Ceny biletów:        - karty wstępu na cały okres targów:
                w kasach Messe Berlin – 46 €
                - bilety jednorazowe – 12 € ( tylko w dn. 10 - 11.03.2012 )
               
               
Opracowanie:
Wielkopolska Organizacja Turystyczna
w Poznaniu  
    

Poznań, 28.02.2012r     

Pozostałe aktualności