Aktualności

Informacja nt. wystąpienia promocyjnego Wielkopolski na Międzynarodowych Targach Turystycznych "Na Styku Kultur" w Łodzi 2012

W dniach 24.-26.02.2012 roku, odbyła się już XVIII edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych „Na Styku Kultur” w Łodzi. Impreza zgromadziła wystawców z kraju i zagranicy, a liczba odwiedzających wyniosła ponad 40 tys. Wydarzeniu towarzyszyły konferencje, seminaria, konkursy oraz prezentacje Polskich Producentów Żywności.
Regionem partnerskim tegorocznej edycji targów było Województwo Kujawsko-Pomorskie. Bogatą ofertę turystyczną tego regionu uzupełniały warsztaty interaktywne dla zwiedzających, m.in. pieczenia pierników, czerpania papieru i wyrobu mydła oraz też zabawy w małego archeologa i budowniczego chaty rodem z Biskupina.
Tegorocznymi partnerami WOT podczas targów w Łodzi były:
Miasto Poznań
Miasto Turek i Powiat Turecki
Miasto Kalisz
Miasto Konin wraz z Powiatem Konińskim
Miasto Czarnków
Miasto Wolsztyn
Gmina Kwilcz
Gmina Wągrowiec
Hotel Olympic z Wronek


Na stoisku promocyjnym Wielkopolski obok kompletnych informacji na temat: aktywnego wypoczynku, obszarów przyrody chronionej oraz unikalnych zabytków, zwiedzający mogli oczekiwać dodatkowych atrakcji.
Każdy mógł wybrać coś dla siebie spośród szeregu atrakcji przygotowanych specjalnie na targi w Łodzi. Przez cały czas trwania targów prezentacje regionów konińskiego i tureckiego wzbogacone były o konkursy wiedzy o regionie z atrakcyjnymi nagrodami. Poza tym można było skosztować serów Turek i podziwiać prace artysty rzeźbiarza. Kalisz – najstarsze miasto w Polsce przygotował pokazy zaplatania zbroi rycerskiej. Informatorzy wystąpili w strojach rycerskich.
Dla miłośników aktywnego wypoczynku codziennie organizowany był konkurs na rowerze treningowym z atrakcyjnymi nagrodami w postaci gadżetów, m.in. torby, plecaki, koszulki, smyczki.


Tegoroczna prezentacja regionu Wielkopolski została powiększona o dodatkową powierzchnię, na której została zaprezentowana Wielka Pętla Wielkopolski. Drogi Wodne Warty, Noteci i kanału Warta-Gopło stają się coraz bardziej popularne wśród miłośników turystyki wodnej – kajakowej i żeglarstwa, dlatego WOT przygotowała obszerną promocję tego produktu oraz atrakcji turystycznych znajdujących się na trasie bądź w najbliższej okolicy Wielkiej Pętli Wielkopolski. Prezentowane były wydawnictwa promocyjne oraz filmy pokazujące niezwykłą przyrodę oraz zabytki tworzące ofertę dla żeglarzy, kajakarzy i motorowodniaków pragnących doświadczyć niezapomnianej przygody jaka czeka ich jeśli zapragną spędzić dzień, tydzień lub dłużej na trasie Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Zauważalna staje się tendencja do zapytań o ofertę tematyczną, ukierunkowaną na konkretny rodzaj aktywności – wycieczki rowerowe, spływy kajakowe, czy też rajdy konne. Planując aktywny wypoczynek turyści interesują się ofertą kulturalną i atrakcjami turystycznymi na trasie zwiedzania oraz oczywiście noclegami – głównie w pensjonatach i gospodarstwach turystycznych.
Spora część zapytań dotyczyła możliwości aktywnego spędzenia czasu wolnego w Wielkopolsce, atrakcji kulturowych oraz kuchni wielkopolskiej. Pojawiały się również pytania o miejsca campingowe, a także o turystykę wodną w aspekcie Wielkiej Pętli Wielkopolski.
Jak co roku wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom turystów i przygotowaliśmy bogatą ofertę wydawnictw promocyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się foldery: „Szlaki rowerowe w Wielkopolsce”, „Turystyka na kolejowych szlakach Wielkopolski”, „Turystyka wodna w Wielkopolsce”, mapa turystyczna Wielkopolski oraz w wydawnictwa nt. produktów turystycznych turystyki kulturowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również oferty przygotowane przez naszych partnerów. Warto kontynuować promocję na tym rynku w przyszłości rozszerzając ofertę zgodnie z zapytaniami gości oraz zwiększając ilość prezentowanych wydawnictw.


Opracowanie WOT
Poznań, 29.02.2012r.

 

Pozostałe aktualności