Aktualności

WIELKOPOLSKA NA STYKU KULTUR

W dniach 24-26 lutego 2012r. odbędą się XVIII Międzynarodowe Targi – Regiony Turystyczne Na Styku Kultur 2012 w Łodzi.
Na stoisku promocyjnym Wielkopolski obok kompletnych informacji na temat: aktywnego wypoczynku, obszarów przyrody chronionej oraz unikalnych zabytków, zwiedzający mogą oczekiwać dodatkowych atrakcji.

Goście poznają miejsca związane z historią i kulturą Wielkopolski. Postaramy się także zainspirować gości do wybrania się na spływ kajakowy, eskapadę rowerową, pieszą lub na końskim grzbiecie. Promowane będą miejsca o unikalnych walorach przyrodniczych. Specjalnie opracowane, tematyczne szlaki pomogą w wyborze najciekawszych tras wycieczek po Wielkopolsce! Nie zabraknie również informacji o najciekawszych wydarzeniach kulturalnych.     

Tegorocznymi partnerami WOT podczas targów w Łodzi będą:
Miasto Poznań
Miasto Turek i Powiat Turecki
Miasto Kalisz
Miasto Konin wraz z Powiatem Konińskim
Miasto Czarnków
Miasto Wolsztyn
Gmina Kwilcz
Gmina Miejska Wągrowiec
Hotel Olympic z Wronek

Atrakcje dodatkowe
Każdy wybierze coś dla siebie spośród szeregu atrakcji przygotowanych specjalnie na targi w Łodzi. Przez cały czas trwania targów prezentacje regionów konińskiego i tureckiego wzbogacone będą o konkursy wiedzy o regionie z atrakcyjnymi nagrodami. Poza tym będzie można skosztować serów Turek i podziwiać prace artysty rzeźbiarza. Kalisz – najstarsze miasto w Polsce przygotował pokazy fechtunku i zaplatania zbroi rycerskiej. Informatorzy w strojach rycerskich będą wybijać monety – denary kaliskie. Dzieci będą mogły sprawdzić się jako twórcy średniowiecznej biżuterii. 
Dla miłośników aktywnego wypoczynku codziennie organizowany będzie konkurs na rowerze treningowym z atrakcyjnymi nagrodami.

Tegoroczna prezentacja regionu Wielkopolski została powiększona o dodatkową powierzchnię, na której zostanie zaprezentowana Wielka Pętla Wielkopolski. Drogi Wodne Warty, Noteci i kanału Warta-Gopło stają się coraz bardziej popularne wśród miłośników turystyki wodnej – kajakowej i żeglarstwa, dlatego WOT przygotowała obszerną promocję tego produktu oraz atrakcji turystycznych znajdujących się na trasie bądź w najbliższej okolicy Wielkiej Pętli Wielkopolski. Prezentowane będą wydawnictwa promocyjne oraz filmy pokazujące niezwykłą przyrodę oraz zabytki tworzące ofertę dla żeglarzy, kajakarzy i motorowodniaków pragnących doświadczyć niezapomnianej przygody jaka czeka ich jeśli zapragną spędzić dzień, tydzień lub dłużej na trasie Wielkiej Pętli Wielkopolski.
 

Pozostałe aktualności