Aktualności

Wielkopolska na Międzynarodowym Salonie Turystycznym SALON DE VACANCES 2012 w Brukseli

Nazwa

W dniach 02-06 kwietnia 2011r. odbyła się 54 już edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych Salon de Vacances w Brukseli.
Powierzchnia wystawiennicza tegorocznego Polskiego Stoiska Narodowego wynosiła 80 m2.Razem z Wielkopolską prezentowało się na nim, oprócz głównego stoiska Polski, również  5 innych regionów.
Województwo Wielkopolskie promowane było po raz pierwszy na tych targach. Organizatorem wystąpienia była Wielkopolska Organizacja Turystyczna.

Prezentowano ofertę produktów turystycznych regionu, w tym przede wszystkim turystyki kulturowej oraz największych atrakcji Wielkopolski. Wydawnictwa te przygotowane były w języku angielskim.  Ponadto prezentowana była turystyka aktywna, campingi w Wielkopolsce, Kuchnia Wielkopolska oraz foldery produktowe. Obsługę stoiska stanowił jeden informator –dobrze władający językiem angielskim. Zapytania belgijskich turystów dotyczyły głównie campingów w Wielkopolsce, atrakcji kulturowych, noclegów oraz turystyki aktywnej w Wielkopolsce. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszyły się mapy turystyczne regionu i szlaki rowerowe oraz turystyka biznesowa i kuchnia wielkopolska. Nie pomijano również folderów WOT nt. turystyki kulturowej: szlak pałaców i zamków, zabytki wielkopolskich miast i miasteczek, wielkopolska wybitnych europejczyków. Padały również pytania praktyczne, m.in. o możliwości dojazdu samochodem, kosztów paliwa, znajomości języków obcych i bezpieczeństwa w naszym regionie pod względem użyteczności campingów.

Pozostałe aktualności