Aktualności

Wielkopolska na Międzynarodowych Targach Turystycznych REISEN 2012 w Hamburgu

Nazwa
Prawie tysiąc wystawców z całego świata, w tym Region Wielkopolski, zaprezentowało swoją ofertę podczas 35. Międzynarodowych Targów Turystycznych REISEN w Hamburgu w dniach od 8-12 lutego br. Największe turystyczne targi konsumenckie w północnych Niemczech przyciągnęły w tym roku ok. 70 tys. gości.


Stoisko Wielkopolski stanowiło integralną część Stoiska Narodowego Polski. Wyposażenie stoiska stanowiło: lada wystawiennicza, stojak na wydawnictwa oraz fotogram przedstawiający turystykę kajakową. W tegorocznej edycji REISEN 2012 partnerami Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej były miasta: Kalisz, Piła, Wolsztyn i Wągrowiec.


Grupy docelowe działań promocyjnych WOT podczas REISEN 2012 w Hamburgu:
•    podróżujący po Polsce własnym samochodem z przyczepą campingową,
•    zainteresowani zabytkami: Poznania i okolic oraz innych miast regionu,
•    amatorzy wycieczek rowerowych, jeździectwa, kajakarstwa, wędkarstwa, żeglarstwa,
•    pasjonaci zabytków kolejnictwa, w tym zwłaszcza Parowozowni w Wolsztynie,
•  odbywający „podróż sentymentalną” w poszukiwaniu śladów przeszłości w północno-zachodniej Wielkopolsce a zwłaszcza Piły i okolic.


Oferta turystyczna Wielkopolski spotkała się z wielkim zainteresowaniem zwiedzających. Zdecydowanie najwięcej pytań dotyczyło zagęszczenia sieci campingów w regionie, prezentowanej w nowej pozycji wydawniczej WOT pt. „Campingi w Wielkopolsce”. Z uwagi na zamiłowanie turystów niemieckich do aktywnego spędzania czasu wolnego, dużym zainteresowaniem cieszyły się informatory dotyczące wypoczynku nad jeziorami i w okolicach rzek, oraz pozycje: „Szlaki rowerowe w Wielkopolsce” i mapa turystyczna regionu. Wielu mieszkańców Hamburga planuje podróż do Wielkopolski w poszukiwaniu korzeni rodzinnych. Najczęściej zmierzają do Piły, o której mogli zasięgnąć informacji w broszurze pt. „Piła – informator turystyczny” oraz „ Piła – plan miasta”.
Tradycyjnie, uwagę gości przyciągały foldery  z serii turystyki kulturowej przedstawiające ofertę turystyczną Wielkopolski.  Dodatkową atrakcją dla gości REISEN 2012 była degustacja wielkopolskich słodyczy.
    Targi w Hamburgu odwiedzają turyści o skonkretyzowanych potrzebach. Podróżując samochodem z przyczepą campingową, zwracają uwagę na jakość infrastruktury drogowej, rekreacyjno-wypoczynkowej i campingów. Doceniają bliskość i dostępność ciekawych zabytków, ale nade wszystko oczekują relaksu na łonie natury. Oferta turystyczna województwa wielkopolskiego w pełni spełnia ich oczekiwania. W przyszłości zaleca się systematyczne zwiększanie wysiłków promocyjnych mających za cel dotarcie do turystów - pasjonatów, tj. wędkarzy, kajakarzy, miłośników zabytków techniki, badaczy historii rodzinnych.Opracowanie: Biuro WOT
Poznań, 15.02.2012r.


 

Pozostałe aktualności