Aktualności

Wielkopolska na Międzynarodowych Targach Turystycznych 2012 we Wrocławiu

Nazwa

W dniach od 03-05 lutego 2012 r. w wyremontowanej Hali Stulecia we Wrocławiu odbyła się czwarta edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych 2012, w których również wzięła udział Wielkopolska Organizacja Turystyczna.
Wielkopolska prezentowała swoje produkty turystyczne na nowym stoisku, na którym głównym elementem aranżacji było nowe logo i hasło „Wielka historia, wielka przygoda”.

Wizualizacja, aranżacja, zabudowa oraz udział Wielkopolskiego stoiska na targach we Wrocławiu są elementem realizacji projektu pt. „Kompleksowa promocja wiodących produktów turystycznych Wielkopolski” - współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Ekspozycja regionu wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród odwiedzających, w tym głównie pośród rodzin z dziećmi oraz pośród rowerzystów preferujących aktywne formy wypoczynku.
Goście MTT Wrocław z dużym zainteresowaniem zapoznawali się z ofertą turystyczną Wielkopolski. Doceniali zwłaszcza takie tytuły jak „Turystyka rodzinna w Wielkopolsce”, „Wielkopolska - największe atrakcje turystyczne” oraz „Szlaki rowerowe Wielkopolski”.

Dla odwiedzających przygotowano codziennie konkursy na rowerze treningowym. Nagrody w postaci gadżetów rowerowych od Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej ucieszyły osoby uczestniczące w konkursach, zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych.

Partnerami Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej przygotowującej stoisko regionalne były: Organizacja Turystyczna Leszno – Region, Miasto Kalisz, Powiat Koniński, oraz Gmina Miejska Wągrowiec, którzy również przygotowali szereg atrakcji dodatkowych dla odwiedzających.

Organizacja Turystyczna Leszno – Region oraz Powiat Koniński zapraszali gości do udziału w konkursie wiedzy o regionie, w którym można było wygrać atrakcyjne nagrody. Miasto Kalisz częstowało zwiedzających kaliskimi andrutami i ekologicznymi chipsami owocowo-warzywnymi.

Bardzo miłym akcentem, który dodatkowo uatrakcyjnił stoisko Wielkopolski, był gościnny występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Tursko”. Goście z dużym zainteresowaniem przyglądali się kilkukrotnym występom zespołu, po których wielu z nich razem z zespołem upamiętniało wydarzenie na wspólnym zdjęciu.    
 

Pozostałe aktualności