Aktualności

INFORMACJA NT. WYSTĄPIENIA WIELKOPOLSKI NA JARMARKU GWIAZDKOWYM W BERLINIE W DNIACH 10 - 18.12.2011r

Nazwa

W dniach 10 - 18 grudnia br. w ramach obchodów 20- lecia partnerstwa Polski i Niemiec odbył się  w Berlinie Polski Jarmark Gwiazdkowy. Świąteczne spotkanie z Polską połączone zostało z prezentacją polskich tradycji gwiazdkowych. W samym sercu Berlina na dworcu  Hauptbanhof, na straganach odbyły się liczne prezentacje polskich regionów turystycznych i sprzedaż tradycyjnych polskich wyrobów oraz rękodzieła artystycznego. Przez dziewięć dni jarmarku otwartego  w godzinach od 10.00 rano do 20.00 wieczorem odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Berlina, Niemiec oraz pasażerów z całego Świata przebywających w tym czasie na dworcu w Berlinie.
Nasze województwo reprezentowane było przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. Na stoisku województwa wielkopolskiego turyści mogli zapoznać się z atrakcjami turystycznymi naszego regionu. Zaprezentowano ofertę produktów turystycznych regionu, w tym turystyki aktywnej, turystyki kolejowej, szlaków turystyki kulturowej, największych atrakcji Wielkopolski oraz kuchni Wielkopolskiej.
Prezentowana oferta Wielkopolski była przygotowana i zrealizowana na wysokim poziomie. Spośród prezentowanych wydawnictw dużym zainteresowaniem cieszyły się foldery  „Największe atrakcje turystyczne w Wielkopolsce”, „Kuchnia Wielkopolski”, „Turystyka aktywna w Wielkopolsce”, ”Turystyka kolejowa w Wielkopolsce” oraz „Wypoczynek rodzinny w Wielkopolsce”. Szczególną uwagę zwiedzających zwracały folder „Autostrada Wielkopolska” oraz foldery w kształcie piłek o turystyce i atrakcjach Wielkopolski.
Partnerem wystąpienia Wielkopolski było Miasto Poznań z własną ofertą turystyczną i ciekawymi folderami oraz Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, które przygotowało ciekawą ofertę wyrobów rękodzieła artystycznego w tym ozdób choinkowych.  Szczególną uwagę zwiedzających przyciągała sprzedaż tradycyjnych gwiazdkowych wyrobów cukierniczych oferowana przez firmę Kandulski z Poznania.
Stoisko Wielkopolski i Miasta Poznania odwiedzili oficjalni goście: Pani Hanna Gronkiewicz -Waltz – Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Pan Klaus Wowereit- Burmistrz Berlina,
Pan dr Andre Zeug –Dyrektor Dworca w Berlinie.
Niemcy to najliczniejsza grupa turystów odwiedzająca nasz region a nasza prezentacja na berlińskim jarmarku sprawiła, że zwiedzający równie chętnie będą odwiedzać Wielkopolskę. Poszerzana z roku na rok oferta turystyczna naszego regionu sprawia, że zainteresowanie Wielkopolską jest zauważalne, a poprzez profesjonalną promocję utrwalany jest pozytywny wizerunek naszego regionu.


Opracowanie : Biuro WOT
Poznań, 21.12.2011 r.

Pozostałe aktualności