Aktualności

WIELKOPOLSKA NA JARMARKU GWIAZDKOWYM W POCZDAMIE

Nazwa
 
W dniach 2-4 grudnia już po raz ósmy odbył się w Poczdamie  Jarmark Gwiazdkowy - świąteczne spotkanie z Polską. Niemiecka tradycja jarmarków przedświątecznych połączona została z niezwykłymi polskimi tradycjami wigilijnymi. W dawnych stajniach królewskich Kutschstalhof na placu Neuen Markt w samym sercu Poczdamu, odbyły się liczne prezentacje polskich regionów turystycznych i instytucji działających na rzecz współpracy polsko-niemieckiej. Przez trzy dni jarmarku otwartego w godzinach od 11.00 rano do 20.00 wieczorem odwiedziło ponad 10 tysięcy mieszkańców Poczdamu, Berlina i Brandenburgii.
 
Nasze województwo po raz czwarty reprezentowane było przez Wielkopolską Organizacje Turystyczną. Na stoisku województwa wielkopolskiego niemieccy turyści mogli zapoznać się z atrakcjami turystycznymi naszego regionu. Podstawą wystroju była ściana z mapą Wielkopolski oraz lada z nowym logo. Zaprezentowano ofertę produktów turystycznych regionu, w tym turystyki aktywnej, turystyki kolejowej, szlaków turystyki kulturowej, największych atrakcji Wielkopolski oraz ofertę miast: Leszna i Piły a także ofertę Muzeum Rolnictwa w Szreniawie i Zamku w Gołuchowie.
Prezentowana oferta Wielkopolski była przygotowana i zrealizowana na wysokim poziomie. Spośród prezentowanych wydawnictw dużym zainteresowaniem cieszyły się foldery „Największe atrakcje turystyczne w Wielkopolsce”, „Kuchnia Wielkopolski”, „Turystyka aktywna w Wielkopolsce”, Informator turystyczny Miasta Piły” oraz seria folderów turystyki kulturowej w Wielkopolsce a także mapa kuturowa Wielkopolski i plan miasta Piły . Szczególną uwagę zwiedzających zwracały folder „Autostrada Wielkopolska” oraz foldery w kształcie piłek o turystyce i atrakcjach Wielkopolski.
Ponadto profesjonalnie przygotowane stoisko, ciekawe wydawnictwa, fachowa obsługa i atrakcyjne gadżety oraz przygotowana oferta wyrobów rękodzieła artystycznego przez Pania Małgorzatę Szałańską oferującą ozdoby i prezenty świąteczne sprawiły, że bardzo licznie odwiedzający stoisko Wielkopolski odchodzili usatysfakcjonowani. Publiczność na Jarmarku Gwiazdkowym zdecydowanie różni się od odwiedzających typowe targi turystyczne.Ich szczególne zainteresowanie Polską wskazuje na klienta o skonkretyzowanych potrzebach i oczekiwaniach. Dla wielu z nich motywem podróży do naszego regionu jest łączenie wypoczynku z odwiedzaniem ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych. Liczne pytania dotyczyły wypoczynku nad jeziorami, wypoczynku weekendowego oraz dojazdu do Wielkopolski autostradą A2.
Niemcy to najliczniejsza grupa turystów odwiedzająca nasz region a nasza prezentacja na poczdamskim jarmarku sprawiła, że zwiedzający równie chętnie będą odwiedzać Wielkopolskę. Poszerzana z roku na rok oferta turystyczna naszego regionu sprawia, że zainteresowanie Wielkopolską jest zauważalne, a poprzez profesjonalną promocję utrwalany jest pozytywny wizerunek naszego regionu.
 
 
Opracowanie : Biuro WOT
Poznań, 8.12.2011 r.

Pozostałe aktualności