Aktualności

Certyfikaty POT dla Olandii i Starego Browaru

Nazwa

20 października br. podczas targów Tour Salon w Poznaniu ogłoszono zwycięzców IX edycji Konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny 2011.

W gronie tegorocznych Laureatów znalazły się dwa produkty turystyczne z Wielkopolski: OLANDIA – Centrum Konferencyjne i Skansen Olenderski oraz Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar w Poznaniu.

OLANDIA – Centrum Konferencyjne i Skansen Olenderski

OLANDIA to zrekonstruowany obiekt dawnego folwarku, który przystosowany został na obiekt konferencyjny wysokiej klasy z zachowaniem dawnego charakteru folwarku i dziedzictwa kultury osadnictwa na prawie olenderskim. Jest kreowany i przystosowywany jako miejsce spotkań ludzi biznesu, sztuki i kultury. Wnętrza urządzone są stylowo, pomysłowo, z dyskretnym udziałem nowoczesnych rozwiązań. Bogata oferta imprez towarzyszących konferencjom, czy wypoczynkowi czyni to miejsce wyjątkowym. Dodatkowo prestiż temu miejscu nadaje patronat aktora i znawcy win – Marka Kondrata.
Obiekty leżą nad pięknym Jeziorem Kuchennym, dzięki czemu korzystanie z łódek, rowerków wodnych i kajaków, czy korzystanie z olenderskiej plaży i pomostów do łowienia ryb w tym zarybionym jeziorze, jest wspaniałą alternatywą letnich dni. Ponadto na terenie obiektu jest 2 hektarowy zabytkowy park, który stwarza nieograniczone możliwości rozwoju wszelkich form rekreacyjnych i artystycznych, takich jak koncerty, bulle, badminton, zabawy integracyjne, występy. Olandia dysponuje również boiskiem wielofunkcyjnym, na którym można grać w tenisa, siatkówkę, koszykówkę i piłkę nożną. Atrakcyjne położenie Olandii w Sierakowskim Parku Krajobrazowym, na skraju Puszczy Noteckiej, stwarza mnóstwo możliwości. Kijki do Nordic Walking, rowery dla dzieci i dorosłych można wypożyczyć w OLANDII i wyruszyć na wycieczkę krajoznawczą. Niezwykłą i rzadko spotykaną atrakcją, o której warto jeszcze wspomnieć jest piec chlebowy oraz wędzarnia, w których przygotowujemy wyroby wg tradycyjnych dawnych receptur.

Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar w Poznaniu

Choć to miejsce ma swoją historię, nie jest zabytkiem – jest żywą przestrzenią, w której ludzie robią mniej lub bardziej codzienne zakupy, zwiedzają wystawy, umawiają się na spotkania towarzyskie i biznesowe, odpoczywają, a także zwiedzają. Stary Browar znajduje się wśród 20 obiektów noszących miano Ikony Architektury po 1989 roku i jest kwintesencją miejskości.
W Starym Browarze zarówno rodowity poznaniak, jak i przybysz z innego kraju, może poczuć się turystą. Odkrywając zakątki Dziedzińca Sztuki, albo odnajdując skryty zaułek z ceramicznymi kapslami, tablicami i innymi pamiątkami z czasów, gdy produkowano tu piwo. Poprzez świadome użycie różnorodnych materiałów (cegła, metal, szkło) architektura buduje mosty między przeszłością a współczesnością miejsca.
W wnętrzach Starego Browaru sztuka żyje w symbiotycznej relacji ze swym otoczeniem. Można tu zobaczyć rzeźby Igora Mitoraja. Największa z nich to „Blask książyca”, charakterystyczne dzieło znajdujące się przy wejściu do Atrium. Przestrzenie atrium ożywiają również barwne kolumny Leona Tarasewicza, wcześniej znajdujące się na Teatrze Wielkim w Poznaniu. To tylko kilka przykładów dzieł sztuki obecnych w otwartych przestrzeniach Starego Browaru. Ponadto organizowane są tutaj liczne wystawy, koncerty i spektakle. Promowany jest taniec współczesny. Działania artystyczne koordynowane są przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.
Stary Browar daje również okazję do współtworzenia sztuki poprzez udział w licznych warsztatach i interaktywnych pokazach. Latem na Dziedzińcu Sztuki w ramach Klasyki Kina w Starym Browarze odbywają się pokazy filmowe i koncerty.
Stary Browar w skrócie to: ponad 200 sklepów, 15 restauracji, 13 kawiarni. Znajdują się tu również: sale wystawiennicze i koncertowa, galeria sztuki, 8 sal kinowych, 3 kluby muzyczne i Blow Up Hall – wyjątkowy w skali świata kompleks zawierający pięciogwiazdkowy hotel, bar i restaurację. W Starym Browarze mieści się również siedziba Art Stations Foundation.

Pozostałe aktualności