Aktualności

Konferencja prasowa - 19 października br.

Nazwa

Wielkopolska Organizacja Turystyczna serdecznie zaprasza dziennikarzy na konferencję prasową towarzyszącą wystąpieniu Wielkopolski na Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2011.
Konferencja pt. „System Informacji Turystycznej  (SIT) w Wielkopolsce” odbędzie się 19 października o godz. 14.00 - 15.30 w pawilonie 6A na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Podczas konferencji prasowej poświęconej SIT głos zabiorą: Tomasz Wiktor - Prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, Ewa Przydrożny – Dyrektor Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej oraz Dobiesława Dembecka - Kierownik Projektu „System Informacji Turystycznej w Wielkopolsce (SIT)”.

System Informacji Turystycznej w Wielkopolsce został symbolicznie uruchomiony 19 maja br. na lotnisku Poznań – Ławica.
W jego skład wchodzą: sieć 46 nowoczesnych infokiosków z platformą zarządzającą, 101 turystycznych tablic informacyjnych wyposażonych w kody QR oraz 15 znaków drogowych typu E 22b.

Projekt realizowany jest przez Wielkopolską Organizację Turystyczną w partnerstwie z samorządami województwa wielkopolskiego przy wsparciu finansowym UE z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Jego głównym celem jest podniesienie jakości obsługi turystów w naszym regionie oraz wzrost potencjału turystycznego Wielkopolski.

Z najnowszych danych statystycznych wynika, że z SIT korzysta coraz liczniejsza grupa turystów. Dane dotyczące liczby korzystających z infokiosków przedstawione zostaną podczas konferencji w dniu 19 października br.

Obok konferencji poświęconej SIT odbędzie się prezentacja najnowszych produktów GPSwielkopolska, w tym przewodników na telefon komórkowy: "Szlak Cysterski w Wielkopolsce" oraz "Wielkopolska - atrakcje turystyczne". Organizatorem prezentacji jest Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Zapraszamy!

Pozostałe aktualności