Aktualności

Wielkopolska na targach TOUR SALON 2011

Nazwa

Już 19 października ruszają Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu! Wielkopolska Organizacja Turystyczna zaprasza do odwiedzenia stoiska regionalnego - numer 172, pawilon 5.

Goście odwiedzający stoisko Wielkopolski poznają ciekawe przykłady zastosowania zaawansowanych technologii w turystyce. Będą mogli sprawdzić, jak działa nowoczesny infokiosk turystyczny. Nauczą się obsługi turystycznych przewodników mobilnych na telefon komórkowy.

Województwo wielkopolskie należy do ścisłej krajowej czołówki jeśli chodzi o budowę nowoczesnego systemu informacji turystycznej. W ramach projektu unijnego pn. „System Informacji Turystycznej w Wielkopolsce” na terenie województwa wielkopolskiego zainstalowano kilkadziesiąt tablic informacyjnych wyposażonych w kody QR, 15 turystycznych znaków drogowych oraz sieć 46 nowoczesnych infokiosków. Projekt został zrealizowany przez Wielkopolską Organizację Turystyczną wspólnie z samorządami przy wsparciu finansowym UE z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. System Informacji Turystycznej w Wielkopolsce został uhonorowany wyróżnieniem „Wawrzyn Polskiej Turystyki” za wdrażanie innowacji w turystyce.

Podczas targów TOUR SALON na stoisku Wielkopolski stanie pokazowy infokiosk turystyczny oferujący wiele ciekawych funkcjonalności. W sąsiedztwie infokiosku znajdować się będzie stanowisko z nowymi produktami GPSwielkopolska. Zaprezentowane zostaną mobilne przewodniki turystyczne: "Szlak Cysterski w Wielkopolsce" oraz "Wielkopolska - atrakcje turystyczne", dedykowane posiadaczom telefonów komórkowych. Przewodniki powstały w ramach projektu GPSwielkopolska, pilotowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Tradycyjnie, goście zapoznają się z szeroką ofertą wydawniczą przygotowaną przez WOT oraz partnerów z regionu. Na samodzielnych  stanowiskach zaprezentują się następujące samorządy i organizacje: Miasto Kalisz, Gmina Piła i Powiat Pilski, Gmina Miejska w  Chodzieży, Turek i Powiat Turecki, Konin i Powiat Koniński, Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki, Miasto Czarnków i Gmina Drawsko, Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego reprezentująca Region Śremski, Organizacja Turystyczna Leszno – Region reprezentująca miasto Leszno i powiat leszczyński.

Na wspólnej ladzie wojewódzkiej zaprezentowana zostanie oferta turystyczna: Miasta Wolsztyn, Wągrowca,  Nowego Tomyśla oraz Gmin: Kwilcz i Gołuchów.
Ofertę turystyczna przygotowało również Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu oraz Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska” w Pępowie.
Branżę turystyczną reprezentować będą: Hotel Szafir z Poznania, Hotel Olympic z Wronek, Hotele Szablewski ze Środy Wlkp. i Dymaczewa, Kraina Konferencji i Wypoczynku Olandia, Domki Letniskowe Wezaj z Międzychodu, Hotel Restauracja Podjadek z Ostrowa Wlkp. oraz Pałacyk Lisewo a także Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji z Poznania.

Wydarzeniami towarzyszącymi prezentacji Wielkopolski podczas TOUR SALON będą konferencje prasowe pt. „System Informacji Turystycznej w Wielkopolsce” oraz „Nowe produkty GPSwielkopolska” w dniu 19 października o godz. 14.00 – 15.30 w pawilonie 6A, na które serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów.

Prezentacja walorów turystycznych Regionu Wielkopolski  podczas targów TOUR SALON jest elementem realizacji projektu „Kompleksowa promocja wiodących produktów turystycznych Wielkopolski” współfinansowanym ze środków UE.

Pozostałe aktualności