Aktualności

Wielkopolska Organizacja Turystyczna nagrodzona Wawrzynem Polskiej Turystyki

Nazwa

Stowarzyszenie uhonorowane zostało zaszczytnym wyróżnieniem "Wawrzyn Polskiej Turystyki" za działalność innowacyjną. Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Turystyki i ALMAMER Wyższa Szkoła Ekonomiczna.

Podczas uroczystej gali w dniu 1 października br. nagrodę z rąk Katarzyny Sobierajskiej, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz prof. dr Janusza Merskiego, Rektora Szkoły ALMAMER odebrała Dyrektor Biura WOT, Ewa Przydrożny.

Województwo wielkopolskie należy do krajowej czołówki jeśli chodzi o wykorzystanie nowoczesnej technologii w turystyce.W roku bieżącym WOT uruchomiła System Informacji Turystycznej w Wielkopolsce. W ramach projektu powstała sieć 46 infokiosków turystycznych. Na terenie województwa wielkopolskiego zainstalowano także 75 turystycznych tablic informacyjnych wyposażonych w kody QR oraz wyposażeno 26 już istniejących w kody QR, co przyczyniło się do:

- wykorzystania w turystyce nowych technologii , w które wyposażone są telefony komórkowe oraz infokioski
- łatwiejszego, całodobowego dostępu do informacji turystycznej w wielu językach
- popularyzacji obiektów i atrakcji turystycznych regionu
- możliwości skorzystania z bezpłatnego WI FI wokół infokiosków (z ograniczeniami do celów turystycznych)
- rozwoju i podniesienia atrakcyjności Wielkopolski
- podniesienia jakości usług turystycznych
- kreowania pozytywnego wizerunku Wielkopolski jako docelowego miejsca wyjazdów turystycznych

Projekt pn. "System Informacji Turystycznej w Wielkopolsce" realizowany jest przez Wielkopolską Organizację Turystyczną wspólnie z samorządami przy wsparciu finansowym UE z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Pozostałe aktualności