Aktualności

Wielkopolska przyciąga londyńczyków

W dniach 10 – 11 września 2011 roku Wielkopolska Organizacja Turystyczna wspólnie z Poznaniem zapraszała do naszego regionu gości Thames Festival w Londynie. Motywem przewodnim wystąpienia były Mistrzostwa UEFA EURO 2012.

Thames Festival to największy na Wyspach festyn odbywający się na świeżym powietrzu. Impreza, która tradycyjnie zamyka sezon wakacyjny organizowana jest przez Burmistrza Londynu w centralnym punkcie miasta – w okolicach London Eye, między mostami Westminster Bridge i Tower Bridge. Dogodna lokalizacja i atrakcyjny program artystyczny festiwalu sprawiły, że bulwar nad Tamizą przez cały weekend tętnił życiem. Wśród odwiedzających były zarówno rodziny z dziećmi, młodzież, a także osoby starsze. Liczbę uczestników szacuje się na 1 milion.

Wielkopolska i Miasto Poznań uczestniczyli w imprezie już po raz trzeci z rzędu w ramach współpracy z Polskim Ośrodkiem Informacji Turystycznej w Londynie (POIT Londyn). Bogata oferta wydawnicza, degustacje smakołyków i warsztaty plastyczne dla najmłodszych skutecznie przyciągały widzów Thames Festival do stoiska regionalnego.

Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się foldery na temat głównych atrakcji turystycznych Miasta Poznania, muzeów, tras wycieczkowych, różnorodnej bazy noclegowej oraz historii miasta przedstawionej w ciekawej formie legend. Londyńczycy chętnie degustowali rogale świętomarcińskie, dowiadywali się gdzie w Poznaniu można je kupić i słuchali opowieści o ofercie kulturalnej stolicy Wielkopolski, w tym o tradycyjnym święcie ulicy Św. Marcin.

Zaprezentowano również wydawnictwa dotyczące szlaków wodnych, pieszych, rowerowych i konnych Wielkopolski. Przebojem oferty wydawniczej Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej był folder pt. „Kuchnia Wielkopolska” zawierający bogato ilustrowane przepisy na potrawy regionalne. Z uwagi na rodzinny charakter festynu z pozytywnym przyjęciem spotkały się także pozycje pt. „Rodzinny wypoczynek w Wielkopolsce” oraz „Wielkopolska – największe atrakcje turystyczne” czy „Turystyka na kolejowych szlakach Wielkopolski”.

Sporo pytań dotyczyło połączeń komunikacyjnych między Londynem a Poznaniem i okolicami. Informacje na ten temat można było znaleźć w nowej pozycji pt. „Autostradą do Wielkopolski”. Udostępniano również informacje o dogodnych połączeniach lotniczych.

Partnerem Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej podczas wystąpienia promocyjnego w Londynie był Skansen i Ośrodek Konferencyjno – Wypoczynkowy OLANDIA, który oprócz informatorów o swojej ofercie – także na EURO 2012 przygotował atrakcje specjalne. Podczas cieszących się ogromnym zainteresowaniem warsztatów każdy mógł wykonać i pomalować własną glinianą rzeźbę. Dodatkowo, można było zdegustować i zakupić oryginalne sery z dodatkiem suszonych pomidorów oraz pesto.

 

Pozostałe aktualności