Aktualności

Zaproszenie na konferencję prasową

Nazwa

Serdecznie zapraszamy dziennikarzy na konferencję prasową towarzyszącą uroczystości wręczenia certyfikatów dla punktów informacji turystycznej z terenu Wielkopolski, która odbędzie się 25 sierpnia br. o godz. 13.00 w Hotelu Polonez w Poznaniu.

Uroczystość będzie zwieńczeniem procesu certyfikacji punktów informacji turystycznej na lata 2011/2012. Regionalna Komisja Certyfikacyjna odwiedziła 14 punktów i oceniła m.in. znajomość języków obcych oraz doświadczenie informatorów, oznakowanie i lokalizację punktów oraz ich wyposażenie i dostępność dla osób niepełnosprawnych.

Jak pokazały wyniki, poziom obsługi turystów w wielkopolskich centrach it wzrasta. Jedną z przyczyn takiej tendencji jest doposażanie jednostek w nowoczesny sprzęt np. infokioski oraz coraz powszechniejszy dostęp do darmowego internetu. Dobrą informacją jest również zgłoszenie do certyfikacji nowo powstałych centrów - z Puszczykowa,  Nowego Tomyśla, Konina oraz Piły. Szczegółowe wyniki certyfikacji przedstawimy podczas uroczystości w dniu 25 sierpnia br.

Certyfikacja przeprowadzana jest na zasadzie dobrowolności, na podstawie zgłoszeń nadsyłanych przez punkty it. Podobnej ocenie poddawane są punkty w całej Polsce, co ma skutkować powstaniem krajowej sieci standaryzowanych i współpracujących ze sobą centrów informacji turystycznej. Wielkopolska Organizacja Turystyczna po raz pierwszy przyznała certyfikaty jednostkom informacji turystycznej w 2010 roku.

Certyfikacja to inaczej ocena jednostek informacji turystycznej przez Regionalną Komisję Certyfikacyjną powoływaną przez regionalną organizację turystyczną – w Wielkopolsce jest to Wielkopolska Organizacja Turystyczna - WOT. Członkowie Komisji podczas osobistej wizytacji oceniają jednostki it w oparciu o Minimalne Kryteria Certyfikacyjne oraz Regulamin Certyfikacyjny autorstwa Polskiej Organizacji Turystycznej - POT (dokumenty można pobrać ze strony internetowej: http://www.pot.gov.pl/certyfikacje-it/). Na tej podstawie, po ostatecznej weryfikacji przez Krajową Komisję Certyfikacyjną działającą przy POT punktom przyznawane są dyplomy i gwiazdki. Można uzyskać od jednej do maksymalnie czterech gwiazdek.

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Osobą do kontaktu jest Pan Tomasz Wiktor, Prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, tel. 61 647 52 70 e-mail: ds.sekretariat@umww.pl

Pozostałe aktualności