Aktualności

Wielkopolska na Targach TOURTEC w Jeleniej Górze

Wielkopolska na Tragach TOURTEC w Jeleniej Górze
Odbywające się w dniach 6-7 maja 2011r. XIII Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC to miejsce spotkań regionów i branży turystycznej z Polski, Czech i Niemiec. Impreza znajduje się w pierwszej dziesiątce polskich targów turystycznych, a liczba zwiedzających dochodzi do 10 tysięcy. Jej głównymi atutami są: bogaty wybór wydarzeń towarzyszących (prezentacje artystyczne i degustacje lokalnych potraw), korzystna lokalizacja na jeleniogórskim rynku oraz możliwość spotkań z przedstawicielami branży z sąsiednich Czech i Niemiec.
W XIII edycji imprezy po raz drugi wzięła udział Wielkopolska Organizacja Turystyczna reprezentująca Region Wielkopolski. Stoisko regionalne zajmowało powierzchnię 9 m². Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się bogata oferta wydawnicza Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, w tym szczególne nowości wydawnicze w nowej szacie graficznej jak:, Turystyka aktywna, Największe atrakcje Wielkopolski, Turystyka wodna, Turystyka konna, Campingi oraz seria „Weekend w...” licząca już trzynaście pozycji. Prawdziwymi hitami były foldery: Kuchnia Wielkopolska i Wypoczynek z dziećmi w Wielkopolsce. Odwiedzającymi byli ludzie młodzi zainteresowani rodzinnymi wyjazdami w formie aktywnej lub wypoczynkowej z dziećmi. Kolejna grupa to osoby pochodzące z Wielkopolski lub mające tam znajomych. Byli także turyści z Czech i Niemiec.Stoisko Wielkopolski odwiedzili przedstawiciele regionalnych mediów – Wieczoru Wrocławia i Nowin Jeleniogórskich.
Podkreślić należy, że oferta wydawnicza WOT w pełni zaspokajała zapytania odwiedzających. Największa ilość osób interesowała się różnymi formami turystyki aktywnej – rowerowej i wodnej, a także konnej. Pozytywny odbiór oferty turystycznej Wielkopolski nakazuje kontynuować działania promocyjne na rynku jeleniogórskim. Potrzebne są dalsze zabiegi mające na celu podwyższanie świadomości atrakcyjności turystycznej naszego województwa.
Opracowanie: Biuro WOT

Pozostałe aktualności