Aktualności

PIRAT wjechał do portu!

Nazwa

28 maja 2011r pociąg specjalny z parowozem pod hasłem „PIRAT” wjechał do portu w Kołobrzegu. Wycieczka została zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Oprócz samego przejazdu pociągiem ciągniętym przez zabytkowy polski parowóz "Piękna Helena" pasażerów czekały liczne inne atrakcje. Podczas podróży wodzirej w stroju pirata zapraszał dzieci do zabawy i udziału w konkursach z nagrodami. Przystanki na stacjach pośrednich również obfitowały w moc niespodzianek. Na dworcu w Pile dzieci obejrzały widowiskowy pokaz wodowania lokomotywy przez zastęp straży pożarnej.
Był też czas, aby zajrzeć do wnętrza "Pięknej Heleny". Okonek przywitał PIRATA prezentami i śpiewem zespołu artystycznego. Kulminacją wycieczki był wjazd PIRATA do portu w Kołobrzegu. Turyści i mieszkańcy Kołobrzegu spontanicznie reagowali na widok pociągu z lokomotywą parową.

Najciekawsze atrakcje turystyczne naszego regionu oraz walory turystyki kolejowej w Wielkopolsce prezentowane były w specjalnie przygotowanym namiocie promocyjnym Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej
, który  był zlokalizowany koło Latarni Morskiej. Profesjonalna obsługa udzielała informacji o atrakcjach turystycznych województwa wielkopolskiego, a prezentowane przez nas wydawnictwa wzbudziły duże zainteresowanie wśród odwiedzających i przyniosła oczekiwane efekty.

Pociąg PIRAT jeszcze tego samego dnia wrócił do stolicy Wielkopolski, kończąc pełną wrażeń podróż.

Opracowanie: Biuro WOT
Poznań, 31.05.2011r.
 

Pozostałe aktualności