Aktualności

Uroczyste otwarcie Systemu Informacji Turystycznej w Wielkopolsce - 19 maja br. godz.13.00

Nazwa

Wielkopolska Organizacja Turystyczna serdecznie zaprasza na konferencję prasową z okazji otwarcia Systemu Informacji Turystycznej w Wielkopolsce, która odbędzie się w czwartek 19 maja o godz. 13.00 w Salonie VIP na lotnisku Poznań – Ławica (zewnętrzne wejście wschodnie). Podczas konferencji nastąpi oficjalne uruchomienie pierwszego w naszym regionie infokiosku turystycznego.

System Informacji Turystycznej w Wielkopolsce tworzą: sieć 46 nowoczesnych infokiosków z platformą zarządzającą, 101 turystycznych tablic informacyjnych wyposażonych w kody QR oraz 15 znaków drogowych typu E 22b.  „System Informacji Turystycznej w Wielkopolsce” to nazwa projektu realizowanego przez Wielkopolską Organizację Turystyczną w partnerstwie z samorządami województwa wielkopolskiego. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Jego głównym celem jest podniesienie jakości obsługi turystów w naszym regionie oraz wzrost potencjału turystycznego Wielkopolski.
     
Plan konferencji:
12.45 – 13.00 Rejestracja i wręczenie zestawów dla prasy
13.00 – 13.05 Otwarcie konferencji
13.05 – 13.15 Wystąpienie Marka Woźniaka Marszałka Województwa Wielkopolskiego
13.15 – 13.35 Prezentacja nt. Systemu Informacji Turystycznej w Wielkopolsce, Tomasz Wiktor Prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej (WOT)
13.35 – 13.40 Przejście do infokiosku turystycznego na terenie lotniska
13.40 – 13.45 Uroczyste uruchomienie infokiosku turystycznego, chwila dla fotoreporterów
13.45 – 14.00 Pytania i odpowiedzi - Tomasz Wiktor Prezes WOT, Dobiesława Dembecka Kierownik Projektu „System Informacji Turystycznej w Wielkopolsce”
14.00 Zakończenie konferencji
Podczas konferencji przewidziany jest poczęstunek.

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali:
Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Tomasz Kayser Wiceprezydent Miasta Poznania, Mariusz Wiatrowski Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań – Ławica, Włodzimierz Groblewski Dyrektor Biura Kształtowania Relacji Społecznych Miasta Poznania oraz partnerzy projektu „System Informacji Turystycznej w Wielkopolsce”.

Z uwagi na miejsce, gdzie odbywa się konferencja (strefa VIP lotniska) prosimy dziennikarzy o zabranie dowodów osobistych.

Pozostałe aktualności