Aktualności

Konkurs na Najlepszy Obiekt Turystyki Wiejskiej

Rusza kolejna XIII już edycja Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich  w Wielkopolsce! Agroturystyka i turystyka wiejska to jeden z markowych produktów Wielkopolski, a laureaci konkursu to najlepsi z najlepszych w tej branży. Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich gestorów z Wielkopolski.

Przez  ostatnie dwanaście lat do konkursu zgłosiło się ponad 500 obiektów z całej Wielkopolski, do tej pory nagrodzono w nim i wyróżniono 178 obiektów turystycznych.

Organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Konkurs adresowany jest do właścicieli obiektów turystyki wiejskiej zlokalizowanych na terenie Wielkopolski. Aby wziąć w nim udział wystarczy zgłosić obiekt, ze wskazaniem jednej z trzech kategorii:

 

  1. Gospodarstwo agroturystyczne funkcjonujące w gospodarstwie rolnym
  2. Obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim
  3. Obiekt na terenach wiejskich o charakterze (np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym, itp. wykorzystujący tradycje i walory wsi)

Do konkursu mogą zgłaszać się samodzielnie gestorzy i właściciele obiektów. Ponadto, kandydatów do mogą typować: starostowie, wójtowie i burmistrzowie miast i gmin, organizacje agroturystyczne i turystyczne, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Wielkopolska Izba Rolnicza, związki branżowe i organizacje społeczno-zawodowe rolników oraz Lokalne Grupy Działania.

Szczegółowe informacje dotyczące XIII edycji konkursu znajdują się na stronie Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi UMWW.

Zgłoszenia można składać do 30 kwietnia 2019 roku.

Dla laureatów konkursu i wyróżnionych przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe o łącznej wartości 88 000 zł (suma nagród we wszystkich kategoriach konkursowych).

Pozostałe aktualności