Aktualności

Promocja Wielkopolski - PIKNIK NAD ODRĄ w Szczecinie

W dniach 7-8.05.2011r. Wielkopolska Organizacja Turystyczna po raz piąty wzięła udział w jubileuszowych 20.Targach Turystycznych MARKET TOUR w Szczecinie zorganizowany przez Międzynarodowe Targi Szczecińskie i Zachodniopomorską Agencję Rozwoju Turystyki podczas trwania PIKNIKU NAD ODRĄ - imprezy plenerowej w najbardziej prestiżowej części miasta na Wałach Chrobrego.
W targach wzięło udział kilkudziesięciu wystawców z kraju oraz reprezentujących regiony turystyczne naszych zachodnich sąsiadów. Swoją ofertę prezentowały biura podróży, hotele, ośrodki wypoczynkowe, rekreacyjne, regiony i miasta turystyczne oraz producenci i dystrybutorzy sprzętu turystycznego. Piknikowi towarzyszyły liczne występy artystyczne grup młodzieżowych i folklorystycznych, koncerty wystawców i zespołów wokalnych.
Targi Turystyczne MARKET TOUR , to jedyne takie targi organizowane w formie plenerowego festynu. Z roku na rok popularność imprezy rośnie - Piknik Nad Odrą znany jest już doskonale w całej Polsce i za granicą. Na Piknik przybywają licznie szczecinianie i turyści, by znaleźć interesujące oferty turystyczne na najbliższy sezon oraz by poznać miejsca warte odwiedzenia, a także by wspólnie spędzić czas wolny z rodzinami i przyjaciółmi.
Bardzo dobra lokalizacja i efektowna aranżacja stoiska Wielkopolski sprzyjały zainteresowaniu naszą ofertą.
Rodzinny charakter imprezy zachęca mieszkańców Szczecina i okolic do przybycia na targi i zapoznania się z ofertą turystyczną i zaplanowania zbliżających się wakacji.
Odwiedzający nasze stoisko pytali o możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu na wielkopolskiej ziemi jak również o zabytki i muzea. Przygotowane przez WOT foldery w nowej szacie graficznej takie jak Największe atrakcje, Turystyka aktywna, Turystyka wodna, Turystyka konna, Campingi w Wielkopolsce oraz nowe tytuły: Wypoczynek rodzinny w Wielkopolsce, mapa Wielkopolski czy też oferta z serii „Weekend w......” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających.
Piknik Nad Odrą jest doskonała okazją do zaprezentowania oferty turystycznej miast i regionów tuz przed rozpoczynającymi się wakacjami, zwłaszcza, że mieszkańcy Szczecina i okolic bardzo chętnie za cel swoich wypraw wybierają Wielkopolskę.

Opracowanie: Biuro WOT
Poznań, 9.05.2011r.
 

Pozostałe aktualności