Aktualności

Tour Salon 2018

Targi Tour Salon organizowane od 29 lat na Międzynarodowych Targach Poznańskich to czołowa impreza wystawiennicza dla branży turystycznej w Polsce. Oczywiście nie mogła nas na nich zabraknąć. W dniach 9 do 11 lutego prezentowaliśmy ofertę turystyczną naszego regionu na stoisku Wielkopolski o powierzchni  60 m kw.

Jak zawsze zaprosiliśmy do współpracy członków naszego stowarzyszenia oraz inne zaprzyjaźnione firmy i instytucje. W tym roku razem z nami byli:

  • Powiat Gniezno
  • Region Leszno
  • Konin i powiat koniński
  • Region śremski
  • Gmina Międzychód i Kraina 100 Jezior
  • Laureaci regionalnej edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny: Park Dzieje, Koronacja Królewska z Gniezna oraz Ogólnopolski Festiwal Ciągników i Maszyn Rolniczych
  • Region partnerski Hesja

Wyróżnione miejsce na naszym wspólnym stoisku zajmowała natomiast sekcja poświęcona 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, którą obchodzimy w tym roku. Stoisko to zostało przygotowane przez Buro Obchodów rocznicy, działające przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Oprócz nowoczesnych multimediów i licznych konkursów uwagę przyciągała grupa powstańców z grupy rekonstrukcji historycznej, która rozbiła swój obóz obok naszego stoiska.

Podczas 29. edycji Tour Salon zaprezentowało się ponad 211 wystawców z 16 krajów, a hale targowe odwiedziło około 10 tysięcy odwiedzających, co daje wzrost o 10% w stosunku do roku ubiegłego. Łącznie na Targi 5 Pasji przyszło ponad 40 tys. gości. Imprezie towarzyszyły liczne wydarzenia dodatkowe. Na scenie głównej można było spotkać znanych podróżników i popularyzatorów turystyki, w tym Adama Wajraka, Jacka Hugo-Badera czy Jarosława Kuźniara. Targom towarzyszył również festiwal podróżniczy Śladami Marzeń.

Dla nas istotne były z kolei wydarzenia dla profesjonalistów, w szczególności Blog Meeting, gdzie nawiązaliśmy nowe cenne kontakty z polską blogosferą oraz spotkanie Polskiej Organizacji Turystycznej z ROTami.

Szczególnym momentem było wręczenie nagrody za wieloletnią i dobrą współpracę pomiędzy Wielkopolską a landem Hesja. Prezes WOT Tomasz Wiktor odebrał statuetkę porcelanowego lwa – symbolu landu, z rąk Folke Mühlhölzera - przedstawiciela Hessen Agentur GmbH.

Pozostałe aktualności