Aktualności

Barka turystyczna wpłynęła na Ławicę

9 sierpnia 2017 r. wystartowaliśmy na poznańskim lotnisku Ławica z kolejnym projektem promocji markowego produktu Wielkopolski, jakim jest Wielka Pętla Wielkopolski. W rytm Szanty Wielkopolskiej na poznańskie lotnisko wpłynęła po raz pierwszy… barka turystyczna. Od teraz pasażerowie wysiadający w terminalu przylotów będą mogli dokonać odbioru bagaży wprost z barki turystycznej, której oryginalna forma będzie zachęcać do wyczarterowania łodzi i ruszenia z nurtem przygody w malowniczy rejs po wodach naszego regionu. Liczymy, że ruch na Wielkiej Pętli Wielkopolski zwiększy się jeszcze bardziej.
 
 
Podczas konferencji inauguracyjnej Prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski, Prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej Tomasz Wiktor oraz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Waldemar Witkowski przecięli wstęgę – w tym wypadku wodniacką linkę. Na podkreślenie zasługuje fakt, że wydarzenie przyciągnęło rzeszę dziennikarze, zarówno z lokalnych jak i ogólnopolskich redakcji.
 
Projekt jest elementem szerszej współpracy pomiędzy Wielkopolską Organizacją Turystyczną oraz Portem Lotniczym Ławica, której celem jest promocja regionu jako interesującej destynacji turystycznej. Zaczęliśmy od artystycznie opakowanego podajnika bagaży w hali przylotów oraz galerii obrazów m.in. w budynku VIP Lotniska Ławica, który gościł wiele znamienitych osobistości. Od 9 sierpnia będzie tu można zobaczyć nasze perełki – fotografie zabytków, osobliwości przyrodniczych i migawki z najpoipularniejszych imprez turystycznych w Wielkopolsce.
 
Trwają prace nad stworzeniem aplikacji z rozszerzoną rzeczywistością. Jeszcze w tym roku każdy chętny gość strefy business, nakładając specjalne gogle, będzie mógł rozejrzeć się po Wielkopolsce. Zaplanowaliśmy też wolnostojące plakaty LED w strefie odlotów, na których wyświetlane będą spoty promujące region i zdjęcia atrakcji turystycznych.
 
Po więcej informacj na temat Wielkiej Pętli Wielkopolski zapraszamy na dedykowaną jej stronę www.wielka-petla.pl

Pozostałe aktualności