Aktualności

Nowe połączenia z lotniska Ławica

Nazwa

Podczas dzisiejszej konferencji na poznańskim lotnisku Ławica ogłoszono, że nasz port lotniczy stanie się kolejną bazą dla samolotów linii lotniczej Ryanair. Efektem tej decyzji będzie nie tylko zwiększenie częstotliwości już istniejących połączeń, ale przede wszystkim wzbogacenie oferty przewoźnika o całkowicie nowe kierunki.

W rozkładzie lotów pojawią się takie miasta jak: Madryt, Ateny, Walencja, Oslo, Billund, Eljat i Tel Awiw. Rozwój sieci połączeń z poznańskiego lotniska to nie tylko okazja dla mieszkańców regionu na wygodne korzystanie z transportu lotniczego, ale również ogromna szansa na przyciągnięcie do Wielkopolski i Poznania nowych turystów. W szczególności dotyczy państw, z którymi do tej pory nie posiadaliśmy bezpośredniego połączenia lotniczego (Izrael i Grecja). Warto przypomnieć, że zaledwie kilka dni temu w planie lotów z Ławicy pojawił się Kijów – pierwsze połączenie z krajami Europy Wschodniej.

Podczas konferencji, w której udział wzięli także przedstawiciele władz miasta i województwa wielkopolskiego zaznaczono, że decyzja przewoźnika jest wspólnym sukcesem prac Ryanaira, portu lotniczego oraz lokalnych władz. Niecierpliwie czekamy na rozwój sytuacji oraz na nowych gości w Wielkopolsce.

Pozostałe aktualności