Aktualności

Wielki sukces na targach we Wrocławiu!

Nazwa

Wielkopolskie stoisko zostało uznane za najpiękniejsze w całej wrocławskiej Hali Stulecia. Z IX edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych, które odbywały się w dniach 24-26 lutego wróciliśmy ze wspaniałym trofeum!

Stoisko regionalne przygotowała Wielkopolska Organizacja Turystyczna oraz Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Gościem specjalnym był Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, a gospodyniami stoiska dyrektor WOT Ewa Przydrożny i dyrektor Departamentu PROW Izabela Mroczek. Odwiedzili nas też m.in. Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Wójt Gminy Kobyla Góra Wiesław Berski.

Oprócz oryginalnej zabudowy i przyciągających wzrok zdjęć, mieliśmy wachlarz materiałów promocyjnych z całej Wielkopolski. Pomysły na to jak spędzić weekend, zaplanować dłuższy pobyt, co zobaczyć, gdzie wybrać się nad wodę, a gdzie na rower, co zjeść, a nawet doświadczyć samemu jak przygotowywane są regionalne potrawy w gospodarstwach agroturystycznych.

Szczególnie szeroką ofertę przedstawiły powiaty: Kaliski, Koniński oraz Gnieźnieński, ponadto branża - Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej „Akwen” w Czerwonaku i Hotel Atut w Licheniu Starym. Bardzo ciekawie zaprezentowała się Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania. Degustacje wielkopolskich specjałów, warsztaty dla dzieci i dorosłych, konkursy oraz pokazy rzemieślników, jednym słowem było smacznie i bardzo aktywnie.

W programie targów był też Festiwal Kulinarny. Show z kiełbasą z rodzimej świni złotnickiej i gęsi pt. „Nowicki Naturalnie” i „P jak Pysznie” poprowadził Paweł Powroźnik i Jacek Nowicki. Oczywiście zapachem ściągnęli tłumy!

W ramach tegorocznego Festiwalu Podróżników odbywającego się równolegle z targami wystąpił zaproszony przez Wielkopolską Organizację Turystyczną Armin Mikos v. Rohrscheidt. Nasz prelegent kompletnie przebudował stary, podobno dobrze znany Szlak Piastowski. Podczas spotkania nie stroniąc od anegdot opowiedział o szlakach dziedzictwa w oryginalny sposób zapraszając do odkrywania Wielkopolski.

Każda przygotowana przez nas atrakcja, czy to festiwalowa czy dotycząca licznie organizowanych konkursów i degustacji zapowiadana była na głównej scenie. Piękne i apetyczne stoisko, do tego zaopatrzone w profesjonalne i kompleksowe wydawnictwa, doskonała oprawa medialna - to wszystko złożyło się na zasłużone laury. Stolica Dolnego Śląska podbita!

 

Pozostałe aktualności