Aktualności

Zapraszamy na TOUR SALON

Nazwa

Wielkopolska Organizacja Turystyczna zaprezentuje się podczas 28. edycji Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON, które odbędą się w Poznaniu w dniach 17-19 lutego.

Hasło przewodnie targów brzmi „Powiew lata w środku zimy”. Turystyka kulturowa będzie motywem przewodnim tegorocznego wystąpienia Wielkopolski. Przed zbliżającym się okresem wyjazdów świątecznych, na majówkę, a przede wszystkim na wakacje, Wielkopolska Organizacja Turystyczna podobnie jak w roku ubiegłym zaprezentuje jedną z najciekawszych i najważniejszych tras turystycznych regionu - Szlak Piastowski.

Stoisko zlokalizowane jest w pawilonie 7A nr 6, a jego powierzchnia wyniesie 60 m². Partnerami tegorocznego wystąpienia będą: Gmina Nowy Tomyśl, Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości, Organizacja Turystyczna Leszno-Region, Powiat Gnieźnieński, Miasto Konin i Powiat Koniński. Specjalną prezentację z lokalnymi produktami przygotuje Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska. Gościmy w tym roku region partnerski Wielkopolski w Niemczech - Hesję.

Będziemy też promować Wielką Pętlę Wielkopolski na trwających równocześnie z TOUR SALONEM targach BOATEX w pawilonie 6A nr 3.

Oprócz obecności w tych dwóch przestrzeniach, zostaliśmy zaproszeni do specjalnej strefy New Tech - New Travel Polskiej Organizacji Turystycznej przygotowanej wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Zależy nam, aby ta przestrzeń o łącznej powierzchni 120 m² była nowoczesna i bogata w interesujący przekaz promocyjny.

Drugiego i trzeciego dnia targów odwiedzający będą mogli wziąć udział w ciekawych aktywnościach rekreacyjno-konkursowych. Na sobotę Wielkopolska Organizacja Turystyczna wraz z Fundacją Wielkopolskie Wioślarstwo szykuje nie lada gratkę - konkurs z nagrodami dedykowany markowemu produktowi turystycznemu Wielkiej Pętli Wielkopolski. Na trzech trenażerach wioślarskich cały dzień będzie można spróbować swoich sił przygotowując się do wodnego sezonu. Dla żądnych adrenaliny i lubiących rywalizację przygotowaliśmy konkursy na jak najszybsze przepłynięcie dystansu 200 m. Show poprowadzi znany i lubiany komentator sportowy Radia Merkury Krzysztof Ratajczak.

Pierwszy konkursowy wyścig mężczyzn odbędzie się w godzinach od 10:15 do 10:30, kolejny VIPów od 12:15 do 12:45, ostanie wejście na telebimie przewidzieliśmy na 14:35 do 14:50, wówczas ścigać się będą dzieci a następnie kobiety.

Z a p r a s z a m y!

Pozostałe aktualności