Aktualności

Konkurs Rzeźbiarski "Trakt Królewski w Gnieźnie"

Nazwa

Miasto Gniezno zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Rzeźbiarskim, którego przedmiotem jest zaprojektowanie rzeźb będących elementem Traktu Królewskiego. Staną one w przestrzeni miejskiej Gniezna i przedstawiać będą pięciu władców koronowanych w Gnieźnie, dwie postaci legendarne związane z początkami państwa polskiego oraz piętnaście  Królików, symbolizujących ważne wydarzenia i osoby z historii Miasta.

Dla zwycięzcy konkursu przeznaczona jest nagroda pieniężna w wysokości 5000 zł, w każdym z trzech modułów konkursu. Jury konkursu będzie oceniać zarówno walory artystyczne jak i urbanistyczne przedstawionych projektów. Wnioski o udział w konkursie można składać do 28 lutego.

Organizatorem konkursu jest miasto Gniezno. Przedsięwzięcie jest częścią projektu Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej „Rozwój kluczowego szlaku dziedzictwa kulturowego województwa wielkopolskiego Szlak Piastowski” i będzie współfinansowane ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Pozostałe aktualności