Aktualności

Targi Boot & Fun w Berlinie

Nazwa

W dniach 24-27 listopada 2016 r. na terenie Targów Berlińskich odbyły się targi BOOT & FUN. 51 tysięcy m², 12 hal wystawienniczych, 726 wystawców z 25 krajów, w tym Wielkopolska Organizacja Turystyczna, która zaprezentowała się już po raz czwarty.

 

To jedne z największych targów branży sportów wodnych z bogatą ofertą jachtów żaglowych oraz motorowych, łodzi, kajaków, wszelkiego rodzaju sprzętu i akcesoriów potrzebnych do uprawiania sportów wodnych. Stoiska miały też firmy czarterowe oraz organizatorzy turystyki wodnej. Z roku na rok wzrasta zainteresowanie wypoczynkiem w regionach obfitujących w czyste rzeki i jeziora oraz oferujących atrakcyjne formy aktywnego wypoczynku.

 

W Berlinie promowaliśmy oczywiście szlak wodny „Wielka Pętla Wielkopolski”, który wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród naszych zachodnich sąsiadów. Stoisko w hali 3.2 było tuż obok Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie, na którym prezentowało się m.in. województwo Zachodniopomorskie i Warmińsko-Mazurskie, połączone wodniacko naszymi banderkami.

 

Największy szturm przeżyliśmy w sobotę. Trzyosobowa ekipa dwoiła się i troiła, aby każdy wodniak otrzymał szczegółowe informacje. Były pytania o stan wody na rzekach, możliwości dotarcia, kiedy najlepiej zaplanować pobyt, możliwości noclegów, oferty czarterów, więc furorę zrobiło nasze nowe wydawnictwo z katalogiem ofert. Z uznaniem goście patrzyli na komplet wydawnictw o Wielkiej Pętli Wielkopolski: mapę, przewodnik nawigacyjny nagrodzony w prestiżowych konkursach na najlepsze wydawnictwa turystyczne, folder z atrakcjami turystycznymi i słowniczek praktycznych zwrotów i wyrażeń.

 

Liczący aż 690 km szlak wodny Wielka Pętla Wielkopolski obejmuje rzekę Wartę, Noteć i drogę wodną Warta - Kanał Bydgoski. Systematycznie uzupełniana, nowoczesna infrastruktura pozwala na uprawianie wielu form turystyki wodnej. Pętla jest przyjazna zarówno dla kajakarzy, jak i dla motorowodniaków. Promocja Wielkiej Pętli Wielkopolski w kraju i za granicą, intensywna kampania w mediach i Internecie zaowocowała już zwiększeniem zainteresowania pływaniem po tym interesującym i urozmaiconym szlaku wodnym. Oferta poszerzona jest o atrakcje kulturowe regionu oraz turystykę aktywną – rowerową, konną itp. Nie mogło więc zabraknąć też tego typu wydawnictw. Ogromnym zainteresowaniem jak zwykle cieszył się nasz kulinarny folder.

I w tym roku zorganizowaliśmy konkurs o Wielkiej Pętli Wielkopolski. Zarówno w piątek jak i sobotę nagrodą główną był voucher na dwudniowy rejs o wartości 200 euro ufundowany przez firmę Czarterjacht.eu. Były też nagrody pocieszenia - nasze wodniackie gadżety i krówki. Tym nikt nie mógł się oprzeć!

Pozostałe aktualności