Aktualności

VIII Gremium Ekspertów Turystyki 7-9 grudnia

Gremium Ekspertów Turystyki to cykliczne wydarzenie stanowiące najważniejszą w Polsce platformę dla dyskusji i wymiany poglądów na temat rozwoju turystyki. Skupia w jednym miejscu ekspertów reprezentujących zarówno przedsiębiorstwa turystyczne, organizacje branżowe, jak i środowisko akademickie. Motywem przewodnim Gremium jest współpraca i budowanie mostów łączących różne środowiska. W bardzo bogatym programie warsztatów szkoleniowych każdy znajdzie coś dla siebie, a podczas obrad plenarnych omawiane są kluczowe zagadnienia polskiej turystyki.

Po kilku latach Gremium Ekspertów Turystyki powraca do Poznania, gdzie się narodziło w 2003 roku z inicjatywy prof. dra hab. Grzegorza Gołębskiego. W dniach 7-9 grudnia prowadzony będzie szereg debat, warsztatów i spotkań bilateralnych. Tematem głównym tegorocznej edycji jest „Innowacyjność i konkurencyjność turystyki w Polsce”, a hasłem przewodnim „Współpraca nauki z branżą - projekty B+R”. Wysoki poziom merytoryczny debaty gwarantuje rada naukowa złożona z czołowych polskich badaczy zajmujących się tą tematyką, oraz obfitujący w ekspertów komitet naukowo-branżowy.

Tematy wiodące tegorocznego Gremium:

  • ·         Ku nowej polityce turystycznej
  • ·         Konkurencyjność polskiej turystyki
  • ·         Innowacyjność na rynku turystycznym
  • ·         Zarządzanie przestrzenią turystyczną
  • ·         Transfer wiedzy w turystyce

Wydarzenia w ramach Gremium zorganizowane zostaną w Auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz w Hotelu Poznań Novotel Centrum. Program obejmuje również miejski oraz regionalny wieczór integracyjny, zorganizowany we współpracy z Wielkopolską Organizacją Turystyczną.

Szczegółowy program VIII Gremium Ekspertów Turystyki, formularz zgłoszenia uczestnictwa oraz inne pomocne informacje znaleźć można na dedykowanej stronie internetowej: http://www.gremium.forumturystyki.pl

Organizatorami VIII GET są: Ministerstwo Spotu i Turystyki, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Polska Organizacja Turystyczna, Miasto Poznań, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Forum Turystyki Regionów. Wielkopolska Organizacja Turystyczna jest jednym z partnerów przedsięwzięcia.

Pozostałe aktualności