Aktualności

Turystyka kolejowa w obiektywie dziennikarza z Austrii

Turystyka kolejowa zawsze była w czołówce markowych produktów turystycznych Wielkopolski, również o znaczeniu międzynarodowym. W zeszłym tygodniu, w dniach 22-23 września, podczas jednego z naszych study tourów, gościliśmy pana Heinza Katzenbeissera, dziennikarza i redaktora naczelnego austriackiego magazynu BahnMax – BahnReiseMagazin.

Czasopismo to wydawane jest pięć razy w roku i poświęcone w całości tematyce kolejowej , w tym różnym aspektom turystyki kolejowej.  Rozprowadzane jest głównie w pociągach należących do austriackiego narodowego przewoźnika ÖBB oraz w wybranych salonach z prasą, a jego nakład wynosi około 100 tys. egzemplarzy.

Pan Katzenbeiser, również prywatnie wielki pasjonat kolejnictwa, przyjechał do nas na zakończenie wizyty na targach kolejowe InnoTrans 2016 w Berlinie. W czasie dwudniowej wizyty studyjnej staraliśmy się jak zawsze pokazać to co w Wielkopolsce mamy najlepszego. Na początek nasza czołowa atrakcja kolejowa jaką jest niewątpliwie parowozownia w Wolsztynie, oczywiście razem z możliwością podejrzenia lokomotyw pod parą oraz ich przygotowań do wyjazdu na trasę. Drugim kluczowym punktem programu była wycieczka pojazdami Mosińskiej Kolei Drezynowej na odcinku od Mosiny-Pożegowa do dawnej stacji Osowa Góra w sercu WPN. Zakończeniem wizyty był obiad w restauracji Lokomotywa przy stacji kolejowej Puszczykowo.

Wrażenia z pobytu w Wielkopolsce były jednoznacznie pozytywne. Liczymy na obszerną relację w magazynie BahnMax i pokazanie Wielkopolski jako rewelacyjnej destynacji dla miłośników tej formy turystyki. Oczywiście Wielkopolska więcej do zaoferowania niż udało się pokazać przez dwa dni, aczkolwiek ograniczone ramy czasowe naszego gościa nie pozwoliły na więcej. Został jednak gorąco zaproszony do odwiedzenia nas w przyszłości i poznania pozostałych atrakcji turystyki kolejowej. Będziemy na bieżąco śledzić rozwój wydarzeń i kiedy artykuł o Wielkopolsce pojawi się na łamach czasopisma, wówczas na pewno poinformujemy o tym na www.wot.org.pl.

Dziękujemy naszym członkom i partnerom za pomoc w zorganizowaniu tego study tour!

Pozostałe aktualności