Aktualności

Pod naszym patronatem: Akademia Gitary

Nazwa

9. edycja Akademia Gitary! Miesięczny maraton gitarowy przemierzający Wielkopolskę na stałe wpisał się w ofertę kulturalną Poznania i regionu. To jeden z największych koncertowych projektów poświęconych gitarze i muzyce klasycznej w Polsce. Festiwal jest kontynuacją letnich kursów gitary klasycznej z 26-letnią tradycją, które wykształciły trzy pokolenia gitarzystów. Umożliwia twórczy dialog muzyków różnych pokoleń oraz narodowości.

Wydarzenie tworzone jest dzięki wiedzy i doświadczeniu artystów i pedagogów – Łukasza Kuropaczewskiego i prof. Piotra Zaleskiego, którym przyświeca chęć integracji środowiska gitarowego w Wielkopolsce, z głównym naciskiem na wymianę doświadczeń między starszym i młodszym pokoleniem uczniów i wirtuozów tego instrumentu.

Na program 9. Akademii Gitary składała się nie tylko różnorodna oferta artystyczna, ale i turystyczna. Zasięg Festiwalu ma w tym projekcie niemałe znaczenie! Akademia Gitary tworzy wzorcowy model współpracy międzysektorowej, który łączy pod jedną marką ponad 70 podmiotów z Wielkopolski – organizacji pozarządowych, instytucji kultury i młodych przedsiębiorców. To właśnie wysiłek tak wielu ludzi, melomanów, pasjonatów muzyki i artystów, pomaga stworzyć przedsięwzięcie o tak dużym zasięgu. Warto dodać, że Akademia Gitary doczekała się nagrody z rąk Marszałka Województwa - „Gwiazdy Wielkopolski” w kategorii „Atrakcja turystyczna i kulturalna”.

Pozostałe aktualności