Aktualności

Szukamy Najlepszych Produktów Turystycznych

Nazwa

Oficjalnie rozpoczęła się czternasta edycja konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat POT. Spośród zgłoszonych kandydatur kapituła wybierze laureatów, którym przyzna Certyfikaty, w tym ten najbardziej prestiżowy - Złoty. Od 27 czerwca trwa etap regionalny konkursu. Ogólnopolski finał planowany jest na 17 lutego 2017 roku, podczas targów Tour Salon w Poznaniu.

Wielkopolska ma wiele walorów turystycznych i coraz więcej profesjonalnie przygotowanych produktów turystycznych. Dlatego ich promocja na rynku krajowym ale i zagranicznym stanowi priorytet w działaniach Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej zgodnie ze Strategią Rozwoju Turystyki w Województwie Wielkopolskim. Zdobywcami Certyfikatów w latach 2004-2015 są: Wielkopolski System Szlaków Rowerowych, Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, Parowozownia Wolsztyn, Kopalnia Soli w Kłodawie, Centrum Hipiki Jaszkowo, Kompleks Olandia, Stary Browar w Poznaniu, Festiwal Malta w Poznaniu, Szlak Piastowski, Wybierz Kalisz na weekend, Turystyka kolejowa TurKol.pl oraz Wielka Pętla Wielkopolski.

Tegoroczna edycja podobnie jak w roku ubiegłym zostanie przeprowadzona wyłącznie za pomocą aplikacji on-line dostępnej na stronach internetowych www.polskapodajdalej.pl oraz www.pot.gov.pl. Aby bezpośrednio zalogować się na stronę konkursu należy wejść w link http://konkurs.pot.gov.pl/.konkurs/. Zwycięzcy etapu regionalnego rywalizować będą z produktami turystycznymi z całej Polski.

Do regulaminu wprowadzono kilka zmian. Decyzją prezesa POT dr. Wojciecha Fedyka poszerzony zostanie skład członków kapituły konkursowej. Zaproszenie do udziału w niej otrzymają dodatkowo osoby reprezentujące branżę turystyczną i media branżowe. W regulaminie znalazło się też zalecenie, aby do kapituł oceniających produkty na etapie regionalnym weszli przedstawiciele izb branżowych. Wydłużony zostaje też znacząco czas, jaki członkowie kapituł będą mieli przed podjęciem decyzji na zapoznanie się z profilem zgłoszonych kandydatów, zakresem prowadzonej działalności i potencjału rozwoju.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Na zgłoszenia on-line do etapu regionalnego czekamy do 14 października.

 

Dodatkowych informacji udzielą pracownicy WOT:

Irena Frąckowiak tel. 61 66 45 238, e-mail: irena.frackowiak@wot.org.pl

Lidia Piechocka, tel. 61 66 45 236, e-mail: lidia.piechocka@wot.org.pl

Pozostałe aktualności