Aktualności

Targi Wiatr i Woda 2016. Wielka Pętla Wielkopolski w roli głównej!

Trwają Targi Sportów Wodnych i Rekreacji Wiatr i Woda 2016 (10-13 marca br.) w Warszawie. Region Wielkopolski reprezentuje oczywiście WPW. 

Wielkopolska Organizacja Turystyczna otrzymała Nagrodę Przyjaznego Brzegu za 2015 rok - Grand Prix z Nagrodą Ministra Sportu i Turystyki za Wielką Pętlę Wielkopolski - znakomity, europejskiej klasy produkt turystyki wodnej.
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze już po raz 12. przyznało najbardziej prestiżowe wyróżnienia wodniackie w Polsce. Celem nagrody jest promocja atrakcji wodniackich i turystycznych oraz inwestycji, szczególnie marin i przystani jachtowych, stanic kajakowych, a także przedsięwzięć związanych z zagospodarowaniem i znakowaniem szlaków wodnych. Organizatorzy doceniają także inicjatywy koncentrujące się na promocji, w tym różnego rodzaju wydawnictwa. Wyróżnieni zostają najbardziej aktywni. 
Obecnie WPW cały czas się rozwija, powstają nowe miejsca do aktywnego wypoczynku i niezbędna infrastruktura. Wszelkie działania wynikają z niezwykłego potencjału, jaki ma szlak, i niepowtarzalnego przyrodniczego charakteru tej blisko 690-kilometrowej trasy wodnej. Daje to szanse rozwoju lokalnego, turystyki i branż około turystycznych.

Pozostałe aktualności