Aktualności

Wczoraj, 10 grudnia, odbyła się konferencja prasowa podsumowująca realizację projektu "Oznakowanie turystyczne szlaku wodnego Wielkiej Pętli Wielkopolski".
Projekt realizowano już od marca 2015 przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to kolejny i zapewnie nie ostatni etap rozwoju produktu turystycznego, jakim jest Wielka Pętla Wielkopolski, uzupełniający przeprowadzone w latach 2013-2015 projekty promujące turystykę wodną  w regionie.

W wybranych marinach i przystaniach oraz na śluzach szlaku stanęły 34 turystyczne tablice informacyjne dla przemierzających WPW turystów i wodniaków. Duża mapa przedbiegu szlaku, z informacją o miejscu lokalizacji oraz dodatkowe informacje nt. atrakcji w najbliższej okolicy (do 10 km), z pewnością zachęcą do dalszych wędrówek w głąb regionu. Czy znajdujesz się na wodzie czy też na lądzie – otrzymasz informację turystyczną o przebiegu szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski. Dla bardziej wymagających przewidziano dystrybucję ulotek i folderów promocyjnych wraz z praktycznymi informacjami nt. Wielkiej Pętli Wielkopolski oraz atrakcji turystycznych najbliższej okolicy, co z pewnością zachęcić może do dłuższego postoju i odwiedzenia tych miejsc.
 
Po konferencji prasowej, odbyło się spotkanie z Partnerami WPW oraz branżą wodniacką, które miało na celu przedstawienie planów na 2016 rok. 
 
Kończący się rok był udany dla Pętli, czego potwierdzeniem jest Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego 2015. Z tej okazji, przekazano pamiątkowe miniaturki wyróżnienia partnerom projektu promocji WPW (a było ich 28).

Pozostałe aktualności